Dokładnie w 100. rocznicę powstania marki Hilton, 31 maja br., otwarty został Hampton by Hilton Kalisz, pierwszy obiekt tej sieci w południowej Wielkopolsce. Lokalizacja w odrestaurowanym kompleksie hotelowo-biurowo-usługowym Calisia One, na terenie dawnej fabryki pianin i fortepianów, przyciągnie do hotelu entuzjastów nowoczesnych trendów wnętrzarskich, jak i osoby ceniące wyjątkową atmosferę tego miejsca. Sam Hampton by Hilton Kalisz mieści się w nowym, dobudowanym do zabytkowej części fabryki budynku. Już z daleka uwagę zwraca fasada hotelu o formie kojarzącej się z klawiaturą fortepianu.

Wnętrza trzygwiazdkowego Hampton by Hilton Kalisz kryją – poza recepcją – strefy: Welcome Zone i wypoczynkową Living Zone oraz biznesową Work Zone ze stanowiskami komputerowymi i drukarką. Konferencje na 90 osób w układzie teatralnym oraz szkolenia dla 20 uczestników w tym samym ustawieniu można zorganizować w 2 salach konferencyjnych. Dzięki systemowi ścianek przesuwnych można je ze sobą połączyć, uzyskując przestrzeń na spotkania dla 100 gości. Obie sale konferencyjne mają dostęp do światła dziennego, są klimatyzowane, wyposażone w nagłośnienie, automatycznie opuszczane ekrany, projektory multimedialne, flipcharty i mikrofony bezprzewodowe.

Gości spotkania zakwaterować można w 91 designerskich pokojach w standardzie: Flex, Standard i Twin. Przygotowano także pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podobnie do części wspólnych hotelu pokoje utrzymane są w kolorach ziemi: stonowanej zieleni i odcieniach brązu oraz szarościach i bieli. W każdym znajduje się TV LCD (42"), wydzielone miejsce do pracy z biurkiem, ekspres do kawy, prysznic typu walk-in. W wystroju dominują: drewno, kamień naturalny, miękkie tkaniny wysokiej jakości. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Molecularch.

W Hampton by Hilton Kalisz działa restauracja à la carte Gathering Zone, w której goście spróbują dań kuchni międzynarodowej. W kompleksie Calisia One, zrealizowanym przez Antczak Investments, działają też dodatkowe dwie restauracje specjalizujące się w kuchniach azjatyckiej i śródziemnomorskiej oraz cukiernia i winiarnia. Po konferencji zrelaksować się można w hotelowej strefie SPA z basenami i salą fitness. W lipcu br. oferta kaliskiego hotelu Hampton by Hilton powiększy się o klub muzyczny.