Po raz kolejny przesunięto otwarcie szczecińskiego hotelu Dana. Obiekt zostanie otwarty na przełomie listopada i grudnia. Zaoferuje 100 pokoi oraz sześć sal konferencyjnych.

Hotel Dana to czterogwiazdkowy obiekt położony w centrum miasta. Jego pełna nazwa brzmi Hotel Dana Business Conference. Zaoferuje on swoim gościom bazę noclegową złożoną ze 100 pokoi oraz Apartamentu Prezydenckiego, oraz zaplecze konferencyjne składające się z sześciu nowoczesnych sal o łącznej powierzchni 360 mkw. Ponadto, w hotelu znajdzie się strefa spa z saunami suchą i parową oraz salą fitness, zaplecze gastronomiczne w postaci restauracji i lounge baru, a także klub hotelowy w podziemiach budynku. Całość to 4 tys. mkw. rozłożonych na pięciu piętrach.  

Dawniej w budynku hotelu mieściły się Zakłady Odzieżowe Dana. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia Laguarda Low Architects LLC Dallas, a inwestorem i generalnym wykonawcą jest J.W. Construction Holding SA. Realizacja kosztowała około 14 mln zł. Hotel miał przyjąć pierwszych gości we wrześniu br., jednak otwarcie przesunięte zostało na przełom listopada i grudnia.