Nowo powstającego Hotelu Gołębiewski Pobierowo z pewnością nie można uznać za minimalistyczny obiekt. Planowane 150 000-180 000 mkw. powierzchni użytkowej, 11 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne pozwalają uznać nadmorską inwestycję za jeden z największych hoteli nie tylko w województwie zachodniopomorskim, ale w skali całego kraju.

Uwagę zwracają nie tylko gabaryty, ale i bryła obiektu. Hotel Gołębiewski Pobierowo formą przypominać ma płynący statek wycieczkowy. Projekt zakładał, by co najmniej 60% pokoi posiadało widok na Bałtyk, umożliwia to również położenie hotelu - zaledwie około 150 m od plaży. W obiekcie znajdzie się 1100 pokoi, w których zakwaterować będzie można 2200 osób, wraz z dostawkami maksymalnie 3000 gości.

W hotelu powstanie imponujące centrum kongresowe. Największa z sal, usytuowana na jednej z wyższych kondygnacji, z widokiem na morze, pomieści 4 tysiące osób. Do dyspozycji organizatorów spotkań oddanych zostanie również kilkanaście mniejszych sal konferencyjnych, kino oraz amfiteatr.

Nie zabraknie również strefy rekreacyjnej. W Hotelu Gołębiewski Pobierowo uruchomiony zostanie kompleks wodny z basenami krytymi i otwartymi, jacuzzi, zjeżdżalnią i  saunami. Przewidziano także miejsce na boiska, korty czy atrakcje typu: dyskoteka, kręgle oraz sala gier. Na terenie obiektu działać będą restauracje, w tym wielkopowierzchniowa stołówka, oraz kawiarnie.

Pierwsza część rozpoczętej w lutym 2019 r. inwestycji ma zostać oddana do użytku jeszcze w 2020 r., kolejna - rok później.