Powstało nowe miejsce oferujące swoim gościom możliwość połączenia spotkania biznesowego i wypoczynku nad polskim morzem. Czterogwiazdkowy Hotel Sopot, wybudowany w miejscu dawnego sanatorium Jantar, zaprasza gości do swojego Centrum Konferencyjnego.

Oczekiwane od 2013 roku otwarcie nowego hotelu przy ulicy Haffnera 88, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego w Sopocie, 25 sierpnia br. stało się faktem. Pięciokondygnacyjny budynek, zbudowany przez firmę Bauhaus według projektu autorstwa pracowni architektonicznej AGK wpisuje się w przestrzeń między dwoma funkcjonującymi na tej ulicy hotelami Haffner i Sofitel Grand.

Nowoczesne sale konferencyjne i pokoje hotelowe

Nowa placówka udostępnia swym gościom położone na parterze budynku 4 sale konferencyjne pod nazwami: Opera, Jazz, Marina i Molo. Każda z nich mieści do 50 osób w układzie teatralnym i do 25 w układzie klasowym. Oferuje zarazem możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni, a także połączenia w celu organizacji większego eventu, Sale zapewniają dostęp do światła dziennego i niezbędnego wyposażenia multimedialnego, jak również bezprzewodowego Internetu.

Hotel może przyjąć 248 gości w jednym ze 124 nowocześnie urządzonych pokoi typu Standard oraz Standard Z Widokiem. Na wyposażeniu każdego z nich znajduje się klimatyzacja, wygodne, dwuosobowe łóżko z możliwością dostawki, a także sprzęt audiowizualny, sejf i czajnik elektryczny.

Oprócz elastycznej oferty biznesowej, podkreślanym przez właścicieli kompleksu atutem jest jego położenie w spokojnej części miasta, blisko miejskiej, piaszczystej plaży i parku, kilka minut spacerem od Dworca Głównego i 150 metrów od Dworca Kamienny Potok. Niewielka odległość dzieli hotel od centrum Gdańska i Gdyni, a także od trójmiejskiego portu lotniczego Rębiechowo.

Komfort i wypoczynek w sopockim hotelu

O zaspokojenie apetytu gości dba kierowana przez szefa kuchni Jana Nawrockiego restauracja No88, serwująca dania kuchni międzynarodowej i staropolskiej, ze szczególnym uwzględnieniem świeżych ryb morskich. Na terenie obiektu działa także serwujący kawę, herbatę, desery i alkohole Lobby Bar. Po konferencji lub spotkaniu goście hotelu będą mogli ponadto wypocząć w stylizowanym na wnętrze luksusowego jachtu żaglowego SPA, jak również skorzystać z siłowni oraz sauny.