Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Vulcan

Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego 6a, 71-643 Szczecin
http://www.hotel-vulcan.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Hotel Vulcan

Konferencje w dawnej stoczni – nowy szczeciński hotel już otwarty!

Data aktualności: 14-11-2016

 • Konferencje w dawnej stoczni – nowy szczeciński hotel już otwarty! - Hotel Vulcan

  Przy ulicy Druckiego-Lubeckiego 6A w Szczecinie, na terenie dawnej stoczni Vulcan, w miniony piątek 11 listopada został otwarty nowoczesny ośrodek hotelowy. Na terenie hotelu Vulcan znajdziemy 6 kompletnie wyposażonych sal konferencyjnych, które mogą posłużyć do zorganizowania spotkania biznesowego lub sympozjum dla od 10 do 90 osób.


   

  Otwartym 11 listopada br. obiektem zarządzać będzie jego pomysłodawca i inwestor, szczecińska spółka J. Rosiek & D. Sobczyński. Nazwa hotelu nawiązuje zarówno do historycznej nazwy stoczni, jak i położonej opodal pochylni, należącej do Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Jak wspomina Jan Rosiek, to właśnie niedobór miejsc noclegowych oraz konferencyjnych na terenie Parku stał u podstaw decyzji o budowie nowego kompleksu hotelowego.

   

   

  Trzygwiazdkowy hotel Vulcan, wzniesiony na fundamentach poniemieckiego schronu z czasów II wojny światowej, oddaje do dyspozycji gości 210 miejsc noclegowych w 105 pokojach oraz 5 apartamentach. Trzypiętrowy budynek, zbudowany na podstawie o kształcie łuku, mieści również salę restauracyjną o powierzchni 250 mkw. i wystroju utrzymanym w klimatach marynistycznych, w której można zorganizować bankiet zasiadany na 120 gości.

   

   

  Na potrzeby organizatorów szkoleń czy wykładów hotel przewidział 6 sal konferencyjnych. Najmniejsze z pomieszczeń, sala „Parnica”, pomieści do 10 osób w ustawieniu kinowym, sala „Grodzka” – 12 gości, natomiast sale o średnich gabarytach: „Gryfia”, „Łasztownia” oraz „Regalica” przeznaczone są do zorganizowania spotkania na od 25 do 36 uczestników. Największa z sal, „Odra”, pomieści do 90 osób w tym samym układzie. Zaplecze konferencyjne wyposażone jest w sprzęt multimedialny w postaci projektorów z ekranami i odtwarzaczami DVD, systemy nagłośnienia, a także sprzęt biurowy oraz flipcharty. Uczestnicy konferencji skorzystać mogą z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Do ich dyspozycji hotel oddaje również parking na 200 aut.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: