Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Wieniawski

Sądowa 6, 20-027 Lublin
http://www.hotelwieniawski.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Hotel Wieniawski

Konferencje w hotelu Wieniawski w Lublinie już w sierpniu

Data aktualności: 30-07-2015

 • Konferencje w hotelu Wieniawski w Lublinie już w sierpniu - Hotel Wieniawski

  Przy ul. Sądowej 6 w Lublinie powstał hotel Wieniawski - do jego otwarcia zostało około trzy tygodnie. Obiekt zaoferuje 49 pokoi oraz 2 sale konferencyjne.

   

  Inwestorem jest firma Wodrol, która odnawiając elewację zabytkowej kamienicy zostawiła maszkaron - dekoracyjny motyw nad wejściem, co było warunkiem konserwatora.  Elewacja wpisuje się w architekturę starej części miasta. Budynek, w którym znajduje się hotel został wybudowany na początku XX w. Obecnie jego wnętrze jest nowoczesne, a wystrój to połączenie drewna, kamienia, a także cegły i betonu, z widowiskowym oświetleniem.

   

  Nazwa hotelu to swoiste uczczenie kompozytora Henryka Wieniawskiego, który urodził się w Lublinie. Wnętrza będą nawiązywały do tej postaci m.in. poprzez nazewnictwo pomieszczeń. Np. sala konferencyjna, znajdująca się na poziomie minus jeden, nazywa się „Rondo i allegro”, restauracja„Trzy romanse”, a kawiarnia to „Cafe Souvenir”. Ogólnie hotel zaoferuje 49 pokoi oraz 2 sale konferencyjne. Kamienica została rozbudowana – hotel będzie miał 8 kondygnacji, z czego dwie podziemne.

   

  Otwarcie hotelu zaplanowano na drugą połowę sierpnia br.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: