Z relacjami "Byliśmy, widzieliśmy" zawędrowaliśmy na warszawską Pragę-Północ, gdzie od kilku miesięcy działa przestrzeń loftowa Białostocka 22. Co zastaliśmy? Przestronne, postindustrialne wnętrza w przedwojennym budynku, ale ze współczesnymi udogodnieniami oraz aranżacją. Jeśli szukacie niebanalnego miejsca na duże konferencje na Pradze, koniecznie przeczytajcie recenzję Białostockiej 22. 

Położenie: Przestrzeń eventowa na Starej Pradze, dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami Warszawy

Odrestaurowana kamienica, w której w maju br. otwarta została nowa przestrzeń eventowa, usytuowana jest przy ulicy Białostockiej, na Starej Pradze. Naprzeciwko znajduje się centrum handlowe oraz stacja kolejowa Warszawa Wileńska. Kilka minut spacerem dzieli obiekt od przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji metra, zatem poruszający się komunikacją miejską nie będą mieli problemów z dotarciem z innych dzielnic Warszawy. W sąsiedztwie znajdują się również Campus Google, Centrum Praskie Koneser, Koneser Butelkownia i Koneser Laboratorium.

Wygląd: Białostocka 22 - Loftowy styl, praski klimat

Loftowa przestrzeń w najlepszym wydaniu. Zabytkowa, przedwojenna kamienica przy Białostockiej 22 została odrestaurowana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Aby dostać się do hali eventowej, musimy najpierw przejść bramę kamienicy, którą zdobią stare reklamy. Brukowany dziedziniec z kominkiem prowadzi do interesującego nas budynku. Przestrzeń eventowa znajduje się na parterze oraz pierwszym piętrze obiektu, pozostałą część, podobnie jak sąsiadującą kamienicę, zajmują biura.

Kilkunastoletni kapitalny remont, który przeszedł budynek, odsłonił jego unikalne cechy. Gości wita przestrzeń, w której dominuje odsłonięta czerwona cegła, dobrze komponująca się z surowym betonem. Dłuższy spacer po obiekcie pozwala odkryć instalacje i szczegóły, które przypominają o przeszłości budynku, służącego przed wojną właścicielom, rodzinie Brunów, jako hala do składowania żelaza. Stąd zachowane fabryczne oświetlenie, ciężkie przeciwpożarowe okna, żelazne instalacje. Posadzka w holu i na schodach wyłożona jest biało-czarnymi kafelkami, a ściany zdobią obrazy olejne. Dla kontrastu z surowym otoczeniem główny hol oświetla dekoracyjny żyrandol.

Sale konferencyjne: Klimatyczne sale na konferencje dla ponad 200 osób

Na ofertę Białostockiej 22 składają się dwie sale. Do głównej, położonej na parterze, można wejść bezpośrednio z holu głównego. Na 230 mkw. można przygotować konferencję w układzie teatralnym dla 250 osób czy bankiet zasiadany dla 190 gości. Dużym atutem sali jest wysokość: 4,10 m oraz fakt, że pomieszczenie zostało zbudowane na planie kwadratu. Większe elementy dekoracji lub scenografii wnieść można przez dodatkowe podwójne drzwi, ulokowane z przodu sali i wychodzące na dziedziniec.

Sala jest klimatyzowana, wyposażona w automatycznie opuszczany ekran, rzutnik, nagłośnienie i flipcharty. W razie potrzeby doposażenia przestrzeni np. o dodatkowe ekrany lub oświetlenie, zespół Białostockiej 22 zapewni kontakt ze współpracującą firmą, która ma doświadczenie w organizacji eventów w obiekcie. Recepcję konferencyjną najwygodniej będzie ustawić w holu głównym, a bufet - np. pod ścianą z prawej strony sali. W ciągu dnia przestrzeń eventową można powiększyć o dziedziniec i ustawić na nim stoliki koktajlowe. Niepowtarzalny klimat każdej imprezie dodadzą elementy wystroju tej sali: widoczne instalacje żelazne, autentyczne rury i słupy. Sala jest dobrze wyciszona, z dobrą akustyką, dlatego chętnie aranżuje się w niej koncerty i występy artystyczne.

Na 1. piętro budynku dostaniemy się schodami lub windą. Druga sala jest równie przestronna (220 mkw.) i podczas konferencji pomieści 150 osób. Pomieszczenie jest wentylowane, wyposażone podobnie jak przestrzeń na parterze. Wyróżniają je unikalne dekoracje: reklamy z XIX wieku czy przyciągające wzrok zabytkowe welocypedy. Choć Białostocka 22 działa od niespełna pół roku, gościła już wiele imprez o różnym charakterze, m.in. konferencje prasowe, bankiety, szkolenia, festiwal wina, konkursy makijażu dla dużych marek kosmetycznych, imprezy firmowe, pokazy mody. Duże drzwi na parterze budynku umożliwiają wprowadzenie do środka motocykla, a promocję nowego auta można zaplanować również na patio. Organizatorzy często decydują się na przygotowanie całego wydarzenia w jednym miejscu, wykorzystując jeden poziom obiektu na konferencję, drugi zaś na część bankietową lub szkoleniową.

Na obu piętrach znajdują się zaplecza cateringowe, a na poziomie -1: szatnia, palarnia oraz toalety (także dla osób niepełnosprawnych).

Pokoje:

Obiekt nie dysponuje własnym zapleczem noclegowym, ale w jego sąsiedztwie znajdują się hotele, m.in. otwarty w tym roku Moxy Praga.

Restauracje i bary:

Na miejscu nie działa restauracja, ale Białostocka 22 ma w swojej ofercie usługi cateringowe marki Catering Aleje3 wraz z obsługą kelnerską, barmańską oraz dodatkowym wyposażeniem.

Dodatkowe opcje:

Zespół Białostockiej 22 współpracuje z agencją muzyczną, która zapewni oprawę muzyczną organizowanemu wydarzeniu.


► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Znakomita lokalizacja blisko stacji II linii metra, przystanków komunikacji miejskiej oraz stacji kolejowej. Zabytkowy budynek, wyjątkowy, praski klimat, oryginalne elementy wystroju, wielofunkcyjność i pojemność przestrzeni to kolejne argumenty przemawiające za tym, by bliżej zapoznać się z ofertą Białostockiej 22.

► Opinia platformy Konferencje.pl:

Białostocka 22 jest miejscem z duszą, które może zainspirować do stworzenia naprawdę oryginalnych scenariuszy eventów. Organizowane wydarzenie można rozplanować na dwóch poziomach bądź podzielić ściankami jedno z pomieszczeń, zyskując przestrzeń na warsztaty w mniejszych grupach. Dobra akustyka, profesjonalny sprzęt konferencyjny oraz zaplecze cateringowe ułatwią organizację dużych konferencji i gal, jak i kameralnych bankietów.