Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   8 najciekawszych obiektów na eventy i konferencje na Pradze-Północ


8 najciekawszych obiektów na eventy i konferencje na Pradze-Północ

8 najciekawszych obiektów na eventy i konferencje na Pradze-PółnocNa zdjęciu: 8 najciekawszych obiektów na eventy i konferencje na Pradze-Północ

Jedna z najciekawszych dzielnic Warszawy, na której terenie znajdowała się historyczna Praga. Zabytkowe kamienice, restauracje na ulicy Ząbkowskiej, poprzemysłowe hale. Znalezienie miejsc na konferencje na Pradze-Północ nie przysporzy problemu.

Ciesząca się długo opinią "niebezpiecznej dzielnicy" Praga-Północ ukazuje nowe oblicze. Stopniowo odrestaurowywane kamienice przyciągnęły nowych inwestorów i dziś stały się ośrodkami kultury, sztuki, gastronomii i biznesu. Założony pod koniec XIX wieku Bazar Różyckiego, neogotycki kościół świętego Michała i świętego Floriana, cerkiew Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny, Centrum Praskie Koneser, Port Praski, stołeczne ZOO – to obiekty i miejsca kojarzone z tą dzielnicą. Szukając miejsca na eventy i konferencje na Pradze-Północ, możesz znaleźć ofertę doskonale dopasowaną do Twoich oczekiwań. Na naszej liście znajdziesz zabytkowe i nowoczesne, przestronne i kameralne obiekty.

Arthotel Stalowa 52

Konferencje i szkolenia w klimatycznych loftowych wnętrzach

Praga-Północ kojarzy się głównie z atmosferą starej Warszawy i salami w nowoczesnych, zrewitalizowanych, często poprzemysłowych obiektach. W naszej wędrówce po dzielnicy nie może zabraknąć słynnej ulicy Stalowej. To właśnie tu mieści się urządzony w butikowym, loftowym  charakterze, kameralny Arthotel Stalowa 52. Często spotykana w okolicy elewacja z czerwonej cegły, urządzone w postindustrialnym stylu patio… Pomimo nowoczesności poczujesz tu ducha dawnej Pragi. Arthotel oferuje gościom 42 miejsca noclegowe w 19 pokojach w różnych standardach. Centrum konferencyjne hotelu obejmuje 2 sale szkoleniowe. Pierwsza z nich, zwieńczona efektownie szklanym dachem, pomieści 80 gości na 126 mkw. W mniejszej (63 mkw.) zorganizujesz spotkanie biznesowe dla 50 osób. Dodatkowo, Arthotel Stalowa 52 oddaje do dyspozycji organizatorów szkoleń salę na Patio dla 30 osób. Jasne przestrzenie wyposażone są w sprzęt multimedialny z ekranami, systemy nagłośnienia oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Uczestnicy spotkań po obradach mogą obejrzeć wernisaż w działającej na terenie obiektu Żywej Galerii. Pomyśl o zaproszeniu swoich gości do na pokonferencyjny obiad lub kolację do Restauracji Artbistro Stalowa 52.

Zobacz obiekt.

Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne A1Karting

Eventy firmowe w duchu współrywalizacji i team spirit

Jeśli szukasz sposobu, aby podnieść poziom adrenaliny swoim współpracownikom i obudzić w zespole ducha współrywalizacji, skieruj swoje kroki na ulicę Jagiellońską. To tam ma swoją siedzibę ośrodek konferencyjno-rozrywkowy A1Karting. Ośrodek dysponuje 3 salami seminaryjnymi, które pomieszczą do 700 gości. Wyposażono je w projektory multimedialne i telewizory, system wentylacji i klimatyzacji, nagłośnienie renomowanej formy Bose z mikrofonami oraz bezprzewodowy dostęp do sieci. Na gości eventów czeka bezpłatny parking na 300 samochodów. Jednak główną atrakcją ośrodka jest całoroczny halowy tor kartingowy o długości blisko 600 metrów i szerokości od 5 do 7 metrów. Organizując na terenie A1Karting swoją firmową imprezę integracyjną, możesz na 8 prawych i 6 lewych zakrętach oraz prostej startu i mety o długości 52 metrów poczuć się niemal jak następca Sebastiana Vettela, Lewisa Hamiltona czy Roberta Kubicy. Dzięki profesjonalnemu systemowi pomiaru czasów, z jedyną wśród krajowych miejsc tego typu opcją mierzenia międzyczasów w poszczególnych sektorach, możesz śledzić swoje postępy online w panelu klienta i pokusić się o pobicie rekordu toru. A stąd już tylko krok do organizacji i wygrania Grand Prix Twojej firmy. To miejsce dla wszystkich, którzy benzynę mają we krwi!

Zobacz obiekt.

Hotel Hetman

Sale konferencyjne w secesyjnej kamienicy

Trzygwiazdkowy Hotel Hetman położony jest w klimatycznej części Pragi-Północ, z której wygodnie i szybko przemieścisz się do Śródmieścia. Bliskość Dworca Wileńskiego i Metra ułatwi dojazd na konferencję tych uczestników, którzy przybędą do stolicy samolotem, pociągiem lub autobusem. W obiekcie możesz wynająć 3 sale konferencyjne, z których największa pomieści 95 uczestników w ustawieniu teatralnym. Co warto zauważyć, goście spotkań biznesowych będą mieli blisko do głównych atrakcji Pragi-Północ, np. PGE Stadionu Narodowego, Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Niedaleko znajduje się też warszawska Starówka oraz Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz obiekt.

Kino Praha

Wizja Twojego spotkania na kolorowym ekranie

Kino Praha to pierwsze powojenne warszawskie kino, miejsce znane i przywołujące wspomnienia wielu mieszkańców stolicy. Dziś jest nieodłącznym elementem nowego wizerunku Pragi-Północ jako dzielnicy utożsamiającej się z kulturą i promującej kulturę. Oczywiście, oprócz ambitnego repertuaru, charakterystycznego dla kin studyjnych, miłośnicy rozrywki filmowej znajdą tu także szeroki wybór aktualnych blockbusterów. Kino Praha posiada również ofertę skierowaną do mniejszych i większych klientów korporacyjnych. To aż 1600 mkw. przestrzeni eventowej, 3 sale kinowe na 122, 132 i 292 miejsca, objęte nagłośnieniem foyer oraz nowoczesne ekrany, na których, dzięki lepszemu odwzorowaniu barw i większemu kontrastowi, prezentacja Twojej fIrmy wypadnie jeszcze lepiej.

Zobacz obiekt.

Mała Warszawa art business

Sale koncertowe, patio, przestrzeń konferencyjna – w sercu starej Pragi

W charakterystycznym dla starej warszawskiej Pragi postindustrialnym budynku, zwieńczonym kominem z czerwonej cegły, mieści się zrewitalizowany obiekt kulturalno-biznesowy Mała Warszawa – art business. Do czerwca tego roku w miejscu tym działała znana mieszkańcom stolicy Fabryka Trzciny. Goście i organizatorzy wydarzeń znajdą tu 2 przestronne sale koncertowe (250 i 330 mkw.), przestrzeń konferencyjną, salę klubową „Piec z barem” oraz restaurację. Premiery książek, koncerty muzyczne, wreszcie wernisaże i spektakle teatralne – to wydarzenia, które gości na co dzień Mała Warszawa. W klimat ten wpisać się może również konferencja, event, czy promocja Twojej firmy. Szeroki dziedziniec o powierzchni ponad 500 mkw., patio, przestronne foyer – tam także możesz umieścić akcję swojego spotkania. Pełne wyposażenie multimedialne, nagłośnieniowe i sceniczne, catering oraz pojemny parking – to wszystko zapewnione jest w obiekcie.

Zobacz obiekt.

Muzeum Warszawskiej Pragi – Muzeum Warszawy

Poczuj ducha dawnej Warszawy – konferencje na Pradze-Północ

Charakterystyczną kamienicę z pomarańczową elewacją znają nie tylko miłośnicy prawobrzeżnej części Warszawy. Jest to jeden z najstarszych zachowanych obiektów mieszkalnych w tej części stolicy. Pieczołowicie odnowiony budynek, wraz z dobudowanym sąsiednim, stał się siedzibą Muzeum Warszawskiej Pragi. Ośrodek popularyzuje wiedzę o dzielnicy, przedstawia wspomnienie Pragi i Warszawy, której już nie ma. Ma też ambicje kształtowania wizerunku tej części miasta jako miejsca przyjaznego mieszkańcom, twórcom, a także ludziom biznesu. Do tych ostatnich Muzeum kieruje ofertę wynajmu przestrzeni konferencyjnych w swojej siedzibie. Na potrzeby bardziej kameralnych spotkań lub szkoleń przeznaczono salę w budynku A, mogącą pomieścić do 30 osób. Do 100 gości eventów przyjmą sale w budynku C. Organizatorów wydarzeń największego kalibru Muzeum zaprasza do skorzystania z dziedzińca, który pomieści do 500 osób. Do wyposażenia przestrzeni konferencyjnych należy umeblowanie oraz sprzęt multimedialny. Możesz także zamówić obsługę cateringową wydarzenia, obsługę imprezy plenerowej oraz przewodników mówiących po polsku i angielsku.

Zobacz obiekt.

Restauracja Marcowy Zając

Miejsce ze smakiem na Twoje spotkanie

Masz w programie obiad dla gości, a później imprezę organizowaną na stadionie PGE Narodowym? A może organizujesz spotkanie firmowe i poszukujesz obiektu, który będzie znajdował się blisko stadionu, aby uczestnicy Twojego wydarzenia mogli go zwiedzić? Oto nasz typ. Proponujemy restaurację Marcowy Zając – lokal położony tuż przy jednej z najpiękniejszych polskich aren piłkarskich. Dotrzesz tu szybko i wygodnie samochodem, autobusem linii 102, pociągiem bądź metrem, wysiadając na stacji PKP Stadion lub Metro Stadion. Możesz tu urządzić firmową kolację, spotkanie okolicznościowe lub jubileusz. Marcowy Zając sprawdzi się też jako miejsce na aranżację eleganckiego bankietu. Przy każdej z okazji możesz liczyć na pomoc życzliwego personelu w przygotowaniu imprezy, wykonaniu i montażu dekoracji. W restauracji znajdują się 2 sale: większa na 100 osób, mniejsza na 40. Do dyspozycji gości lokal oddaje też letni ogród, doskonały do urządzenia przyjęcia na świeżym powietrzu. W Marcowym Zającu czekają na Was specjały kuchni polskiej i włoskiej, takie jak toskański krem pomidorowo-bazyliowy, wolno duszona kaczka, zielone tagliatelle z krewetkami czy ciasto czekoladowe z chilli i bakaliami.

Zobacz obiekt.

Stalownia Praska

Postindustrialne wnętrze na eventy z rozmachem

Czego na pewno Ci tu nie zabraknie, to miejsca. 700 mkw. powierzchni użytkowej w zabytkowej hali sportowej i 500 mkw. parkingu do dyspozycji uczestników Twojego wydarzenia. Do otoczonego murem budynku przynależy też ogródek o powierzchni 300 mkw. Hala w Stalowni Praskiej jest obiektem bardzo fotogenicznym za sprawą czerwonej cegły na ścianach, drewnianej podłogi, więźby dachowej oraz dużych, trzymetrowych okien. Twoja konferencja zaprezentuje się więc świetnie na fotorelacji ze spotkania. W największym pomieszczeniu hali (430 mkw.) możesz zaplanować targi, koncerty lub premiery produktów. Wysokie wnętrze – do belki sufitowej 5 m, do szczytu dachu 9 m – pozwala na postawienie wysokich elementów scenografii. Zaplecze cateringowe zorganizujesz w jednym z 2 pomieszczeń na końcu hali. Znajdziesz tu także przestrzeń socjalno-biurową z szatnią i 5 pokojami.

Zobacz obiekt.