Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Event na stadionie. Oferta obiektów 5 lat po EURO 2012


Event na stadionie. Oferta obiektów 5 lat po EURO 2012

Event na stadionie. Oferta obiektów 5 lat po EURO 2012Na zdjęciu: Stadion na event 5 lat po Euro 2012 konferencje

Dzięki piłkarskim Mistrzostwom EURO 2012 doczekaliśmy się nowoczesnych stadionów na miarę europejską. Co dziś mogą one zaoferować organizatorom konferencji, szkoleń i kongresów? Jakiego typu eventy można przygotować na stadionach?

 

Operatorzy stadionów zdają sobie sprawę z tego, jak duży potencjał tkwi we współpracy z biznesem, szczególnie tak dynamicznie rozwijającym się jak przemysł spotkań. Na klientów biznesowych czekają więc urozmaicone propozycje i atrakcje, nie tylko o sportowym charakterze.

 

Dlaczego stadion na event?

 

Na stadiony trudno jest nie trafić. Duże obiekty, widoczne z oddali, są zazwyczaj dobrze skomunikowane. Podczas ich projektowania pomyślano o wygodnym dojeździe zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak i prywatnymi samochodami. Stadiony posiadają duże parkingi, co rozwiązuje dylemat, gdzie pomieścić pojazdy wszystkich uczestników konferencji, pikników czy targów.

Przestrzeń stadionów wybudowanych z okazji EURO 2012 jest funkcjonalna, uniwersalna i atrakcyjna oraz niezależna od warunków atmosferycznych. Bez problemu znajdziesz tu salę dopasowaną do swoich potrzeb. Stołeczny PGE Stadion Narodowy, INEA Stadion w Poznaniu, Energa Gdańsk i Stadion Wrocław mają w swojej ofercie małe salki szkoleniowe, luksusowe VIP roomy oraz duże sale idealne na kongresy. Nie zapominajmy o atrakcjach sportowych. Chcesz zintegrować swoich pracowników? Zaproś ich do kibicowania swojej drużynie w komfortowej loży! A może jeszcze bardziej aktywnie  – rozegrajcie wspólnie firmowy mecz na murawie pierwszoligowego zespołu? To tylko część oferty biznesowej obiektów.

 

Stadion PGE Narodowy

Stadion PGE Narodowy robi wrażenie nie tylko z zewnątrz. Na duże imprezy możesz wykorzystać Galerię Centrum Targowego, która pomieści nawet 1500 osób. Można do niej zejść schodami rewiowymi, a zastosowane ściany mobilne pozwalają na rozdzielenie przestrzeni na część wystawienniczą i konferencyjną. Do dyspozycji event managerów oddane są także: wielkopowierzchniowe foyer, promenada wewnętrzna oraz płyta stadionu. Szkolenia i konferencje odbywają się w jednej z 6 sal konferencyjnych. Sale Londyn i Paryż można dodatkowo podzielić i przeprowadzić jednoczesne szkolenia w kilku grupach.

Marzy Ci się powitanie gości w hollywoodzkim stylu? Do tutejszego Biznes Klubu prowadzi tunel VIP i czerwony dywan. Tę przestrzeń możesz dowolnie aranżować – przygotować w niej galę z wręczaniem nagród, uroczysty bankiet, targi lub połączyć prezentację produktu z koncertem w bocznych wykuszach. To nie koniec zalet. Z klubu rozpościera się piękna panorama na stadion, którą podziwiać można z prywatnego tarasu. Przynależy do niego też własna trybuna VIP. Niech Cię zapamiętają nie tylko z organizacji smacznego cateringu. Do dyspozycji klientów oddane są również telebimy (prawie 60 m), a także całostadionowe nagłośnienie. 

Gusta bywają różne. Dlatego zamiast decydować się na jeden typ rozrywki dla pracowników lub partnerów, na stadionie PGE Narodowym można tworzyć własne pakiety specjalne w Loży VIP. Dowolnie kształtujemy dobór atrakcji – np. jeden mecz, jeden koncert i jedno wybrane wydarzenie sportowe. Podczas każdego z nich zapewniony jest catering, a oglądać je można w jednej z 65 Lóż VIP. Takie rozwiązanie pogodzi różne gusta w kwestii wspólnego spędzania czasu.

Szukając odpowiedniej przestrzeni lub pleneru, warto pamiętać o tym, że stadion PGE Narodowy udostępnia gościom nietypowe miejsca na eventy: Stadium Media Center, salę kinową, trybuny czy błonia wokół obiektu. A jeśli zamarzy nam się zimą kongres na naprawdę dużą skalę, na życzenie postawiona zostanie duża hala na płycie boiska.  

 

Obiekt w liczbach:

Galeria Centrum Targowego – 3,2 tys. mkw. Biznes Klub – 3,2 tys. mkw. oraz trybuna VIP na około 2,6 tys. osób 65 lóż VIP – ponad 40 mkw. każda (dla 12 osób)

Zobacz obiekt.

 

INEA Stadion

Kolejne szkolenie w szarej salce szklanego wieżowca? Nie idźmy tą drogą! Lech Poznań Conference Center na INEA Stadionie zachęca do przeprowadzenia szkoleń w sali tematycznej „Szatnia Lecha Poznań” (na 60 osób). Jest to przestrzeń, w której szkoleniowcy omawiają taktykę przed meczem i podczas przerwy, ale przeprowadzane w niej mogą być równie motywujące spotkania z trenerami branżowymi. Wielbiciele klasycznych rozwiązań mogą zarezerwować do organizacji wydarzeń biznesowych mniejsze sale jak Skybox (30 mkw., dla 40 osób), a entuzjaści działań na szeroką skalę – urządzić imprezę w strefie Silver na 500 osób. Potrzeba otwartej przestrzeni? W cieplejszych miesiącach roku działa także Trybuna Medialna Lecha Poznań, mieszcząca do 300 osób.

Jeśli Ty oraz Twoi pracownicy jesteście sympatykami poznańskiej Lokomotywy, zainteresuje Was zapewne wycieczka sportowa, na którą poprowadzą Was piłkarze lub sztab szkoleniowy drużyny Lecha Poznań. W ramach wycieczki goście nie tylko obejrzą obiekt, ale będą mogli też zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe ze swoim idolem.   

A może zaaranżować koncert, galę lub prezentację w niedawno otwartym Klubie Muzycznym B17? Jest to jeden z największych obiektów tego typu w regionie – można tu pomieścić do 1500 osób. Choć klub znajduje się na stadionie, jest niezależny od futbolowego kalendarza. 120-metrowa scena, wielopoziomowy system oświetlenia, własne zaplecze infrastrukturalne i gastronomiczne. Gabaryty klubu pozwolą nawet na przygotowanie prezentacji nowych modeli samochodów.

Obiekt w liczbach:

Klub B17 - ponad 1000 mkw. 45 lóż VIP – na ponad 530 osób stadion posiada dwa największe telebimy w Polsce o wymiarach 2 x 116 mkw.

Zobacz obiekt.

 

ENERGA Stadion

Pilnie potrzebujesz przestronnego miejsca na konferencję lub event w Trójmieście? Jedną z największych w regionie przestrzeni konferencyjnych ma Stadion Energa Gdańsk. Jego Atom Club, z widokiem na wnętrze obiektu, pozwala na ustawienie w nim sceny, przygotowanie bankietu lub spotkania nawet na 1000 osób.

To nie jedyna przestrzeń, która robi tu wrażenie pod względem gabarytów. Stadion szczyci się też największym w Polsce pubem sportowymT29 Restaurant Sports Pub na 450 osób. Możesz w nim zorganizować imprezę integracyjną, np. wieczór z tańcami dla pracowników. Pub działa w ramach Fun Areny, parku rozrywki utworzonego na stadionie. Warto zajrzeć do jego oferty i pomyśleć o włączeniu do programu firmowych wydarzeń atrakcji takich jak: kolej tyrolska, wyścigi gokartami czy escape rooms.

Jeśli chcesz dzielić emocje sportowe razem ze współpracownikami, możesz zaprosić ich do wspólnego kibicowania w jednej z lóż VIPPlatinum lub Diamond. W ramach pakietu biznesowego otrzymasz m.in. catering podczas meczy uwzględnionych w ofercie i prawo do aranżacji loży według własnego gustu. Możesz również zareklamować swoją firmę na jednym ze wskazanych miejsc, np. gzymsie nad lożą na balkonie od strony trybun. Równie ciekawym pomysłem będzie zorganizowanie własnego turnieju piłkarskiego na murawie stadionu.

Nie chcesz się ograniczać? Mówisz – masz. Pomyśl o wynajęciu całego stadionu i jego infrastruktury, by zorganizować na Energa Stadionie event zgodnie z ideą „Only sky is the limit”. Możesz przygotować dowolne wydarzenie, wykorzystując płytę boiska, szatnie, parkingi oraz stadionowe nagłośnienie JBL (306 głośników), a także 4 telebimy Daktronics o powierzchni 70 mkw. każdy.

Obiekt w liczbach:

Atom Club – 1,4 tys. mkw. T29 Restaurant Sports Pub - 480/320 mkw. 37 lóż VIP (od 30 do 135 mkw.)

Zobacz obiekt.

 

STADION WROCŁAW

Wrocław nie pozostaje w tyle. W Centrum Konferencyjno-Eventowym stadionu znajdziesz przestrzeń z profesjonalną sceną. Na koncercie lub gali wręczenia nagród pomieścisz tu nawet 1500 osób. Jeśli jednak interesują Cię kameralne spotkania, do Twojej dyspozycji jest np. Sala Piłkarska na 22 gości. W swojej ofercie Stadion Wrocław ma także Salę Prasową (dla 230 osób), wyposażoną w 3 kabiny dla tłumaczy symultanicznych. To atut, który można wykorzystać przy organizacji spotkań z udziałem gości z zagranicy. Do wyposażenia należy też multimedialny system video-wall do emisji prezentacji i filmów. Zastosowanie najnowszych technologii w przestrzeniach Stadionu Wrocław usprawni organizację Twojego eventu. Dzięki aplikacji mobilnej Adfairs na smartfony, goście np. targów będą mogli łatwo i wygodnie skontaktować się z organizatorami i wystawcami, sprawdzić plan wydarzeń, a także wyznaczyć trasę do poszukiwanego stoiska.

Do programu firmowego spotkania integracyjnego możesz wpleść jazdę gokartami. Na terenie Stadionu Wrocław znajduje się jeden z najdłuższych torów, na którym można rozwinąć prędkość do 60 km/h. Specjalna oferta dla firm zawiera zawody grupowe, wyścigi indywidualne i mały puchar. Zwolenników skoków adrenaliny mogą z kolei zainteresować skoki z wysokości 40 m na linie dream jump po zewnętrznej stronie Stadionu Wrocław.

Obiekt w liczbach:

Klub Biznesowy i Strefa VIP - 2550 mkw. 30 lóż VIP (od 30 do 135 mkw.) Powierzchnia do wynajęcia - 9500 mkw.

Zobacz obiekt.