„Hotel przyjazny dla osób z alergiami” – taki międzynarodowy certyfikat Fundacji Europejskie Centrum Badań Alergii (ECARF) uzyskał Manor House SPA w Chlewiskach oferujący zaplecze konferencyjne, noclegowe oraz niepowtarzalną wersję strefy spa wellness.

Fundacja odznaczyła Manor House Znakiem Jakości 23 kwietnia br. Oznacza to, że oficjalnie obiekt ten można uznać za przyjazny alergikom. Oceniono wyposażenie i standard pokoi w Termach Zamkowych (jednej z części kompleksu parkowo-zamkowego Manor), w których podłogi obłożone są drewnem egzotycznym, a ściany pokryto ekologiczną masą. Co więcej, w pokojach nie ma wywołujących alergię zielonych roślin, za to są oczyszczające jonizatory powietrza i jonizujące lampy solne oraz antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki. W pokojach dla alergików znalazły się również bawełniana pościel, poduszki z łuską gryczaną, a także dostępne wegańskie kosmetyki pielęgnacyjne, przeznaczone dla skóry wrażliwej - bezzapachowe i hipoalergiczne. Manor House zadbał także o menu dla alergików i wegan przygotowane z certyfikowanych produktów.

Manor House Spa sale konferencyjne konferencje

- Od samego początku istnienia obiektu słuchamy uważnie oczekiwań naszych klientów i skupiamy się na ich spełnianiu. Zdecydowaliśmy się więc na funkcjonowanie hotelu bez dzieci, rozszerzyliśmy menu o dania dla wegan, a teraz  wychodząc na przeciw potrzebom osób cierpiących z powodu alergii, przygotowaliśmy dla nich dedykowane pokoje. Manor House SPA spełnia kryteria i wymogi w o wiele szerszym zakresie niż obejmują to warunki certyfikacji, w niektórych obszarach działalności spełniane są one już od dłuższego czasu. – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA.

Konferencje z klimatem na Mazowszu

Sami o sobie piszą, że są miejscem, w którym historia łączy się z energią i luksusem. I tak jest w istocie. Kompleks pałacowo-parkowy Manor House Spa w Chlewiskach składa się z  pięciogwiazdkowego Pałacu Odrowążów, czterogwiazdkowego hotelu w zabytkowej Stajni Platera i Term Zamkowych. Znaczące dla regionu jest zaplecze konferencyjne Pałacu – 11 sal konferencyjnych mierzących łącznie 748 mkw.. Największe z nich – Biesiadna i Balowa – dostosowane są do przyjęcia 150 osób. Wszystkie pomieszczenia konferencyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Z kolei zaplecze noclegowe obiektu to 59 komfortowych pokoi dla 150 osób.

Jednak to, co wyróżnia Manor House SPA w okolicy to oferta gastronomiczna oraz strefa spa wellness. Ekskluzywna restauracja serwuje dania kuchni polskiej oraz menu przygotowane specjalnie dla wegan i alergików. Co więcej, w hotelu można skorzystać z energetycznych i holistycznych zabiegów w Studiu Odnowy, zrelaksować się w Łaźniach Rzymskich oraz zanurzyć w pierwszym w Polsce bezchlorowym basenie z ożywioną wodą Grandera. Kompleks otoczony jest zabytkowym parkiem z 300-letnim starodrzewem, w których nie brakuje pomników przyrody, Kamiennego Kręgu Mocy oraz Witalnej Wioski SPA.