Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Muzeum Wsi Mazowieckiej

Gabriela Narutowicza 64, 09-200 Sierpc
www.mwmskansen.pl

Skontaktuj się z obiektem

+4824...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Muzeum Wsi Mazowieckiej

Konferencje w muzeum, czyli nowy budynek Muzeum Wsi w Sierpcu gotowy

Data aktualności: 20-08-2015

 • Konferencje w muzeum, czyli nowy budynek Muzeum Wsi w Sierpcu gotowy - Muzeum Wsi Mazowieckiej

  Zakończono budowę centrum kulturalno-rekreacyjnego na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Znajduje się w nim sala widowiskowa dla 250 osób oraz część hotelowa z pokojami dla 150 osób.

   

  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu położony jest w północno-zachodniej części regionu, 125 km od najważniejszego pod względem eventowym i biznesowym miasta, Warszawy.

  Nowy budynek muzeum składa się z pięciu części. Trzy z nich kształtem nawiązują do wiejskich stodół i połączone są w dyskretny sposób - wśród zieleni. Każda z części budynku ma swój głównym punkt tematyczny. Są to woda, ogień i sacrum, czyli czynniki ważne od lat dla ludności wiejskiej, żyjącej blisko natury, a także kultury i sztuki ludowej.
   

  Budynek ognia to budynek główny. Znajduje się w nim hol główny i restauracja na parterze, na piętrze dwie sale wielofunkcyjne, a w piwnicy strefa rekreacji z kręgielnią i siłownią. Budynek ognia jest skomunikowany z pozostałymi częściami – budynkiem wody, w którym znajduje się część hotelowa, basenowa i rekreacyjna z saunami oraz budynkiem sacrum, gdzie mieści się sala widowiskowa. Pokoje hotelowe w części wody pomieszczą 150 gości. Z kolei sala widowiskowa w części sacrum posiada widownię dla ok. 250 osób. Jedna ze ścian sali o wymiarach 5,2 m x 9,4 m jest przeszklona i roztacza się za nią widok na las. Na pierwszym i drugim piętrze budynku znajdują się m.in. biura.
   

  Wokół nowego muzeum zagospodarowano także tereny zielone oraz powstała mała architektura. Obiekt dysponuje również parkingiem dla aut osobowych i autokarów.
   

  Za budowę Muzeum odpowiedzialna była firma Skanska. Prace trwały od października 2014 roku i kosztowały niemal 42,9 mln zł netto.