Połączenie nowoczesności z zabytkowym, oryginalnym XVIII-wiecznym wnętrzem w dobrym guście to nie lada wyzwanie. Ale jeśli się uda, a dodamy do tego położenie w spokojnej okolicy, wśród zieleni z dobrym dojazdem do miasta mamy pełen sukces, czyli… Pałac Żelechów.

Pałac Żelechów Spa Wellness to  miejsce na udaną konferencję w kameralnej atmosferze, a także odpoczynek z dala od zgiełku miasta. Pałac leży 87 km na południowy-wschód od Warszawy, za Garwolinem. To, co wyróżnia go spośród innych hoteli w tej okolicy to bardzo bogata i nowoczesna oferta spa oraz połączenie nowoczesności z zabytkowym wnętrzem z XVIII wieku.

Nowoczesne konferencje w eleganckim Pałacu

Pałac Żelechów stanowi wygodne i eleganckie zaplecze konferencyjne. Dysponuje dwiema salami o łącznej powierzchni prawie 240 mkw. Pierwsza mierzy 134 mkw. a druga 102. Istnieje jednak możliwość połączenia obu sal i zorganizowania dużego eventu. Obie sale są wyposażone w profesjonalny sprzęt multimedialny. Co więcej, w podziemiach hotelu znajduje się także pojemna i efektowna sala bankietowa o powierzchni 290 mkw., która doskonale nadaje się do organizacji imprez wieczornych, takich jak bankiety. Jej wystrój zachwyci każdego – to oryginalne historyczne polskie wnętrza z XVIII wieku. Organizatorzy wyjazdów integracyjnych czy pikników również nie będą mieli powodów do narzekań – Pałac Żelechów ze względu na dwoje położenie wśród zieleni zapewnia i na takie okazje moc atrakcji.

A w miesiącach wakacyjnych, czyli lipcu i sierpniu Pałac Żelechów oferuje wszystkim grupom konferencyjnym aż 20% rabatu na zakwaterowanie, sale konferencyjne za symboliczną złotówkę oraz nielimitowany wstęp do stref aqua i termalnej w hotelowym spa. Do tego parking, Internet i 8 ha terenów zielonych przy pałacu na organizację zajęć outdoorowych. Grzech nie skorzystać.

Apartamenty i spa w XVIII-wiecznych wnętrzach

Baza noclegowa pałacu jest dość spora, jak na tego typu obiekt. Pałac oferuje 150 miejsc noclegowych w 75 luksusowo wyposażonych pokojach oraz apartamentach. Są stylowe, wygodne i funkcjonalne zarazem.

Bardzo ważnym elementem tworzącym tę efektowną całość połączenia nowoczesności z zabytkową zabudową jest spa. Strefa spa wellness podzielona jest w pałacu na trzy części: strefę spa wellness, strefę termalną oraz strefę aqua. Pierwsza wyposażona jest w 13 gabinetów masaży, m.in.  Aquavedy oraz Ayurvedy, apartament spa dla dwojga oraz gabinety kosmetyczne. Można tu skorzystać z zabiegów takich, jak Holistic Cocooning czy Four Senses Relax Lounge. Strefa termalna to sauny: solne, ziołowe, parowe, fińskie, natomiast strefa aqua oferuje basen wewnętrzny z hydromasażami, gejzerami powietrznymi oraz prądami wodnymi, mały basen relaksacyjny, basen solankowy zewnętrzny oraz całkowicie przeszkloną strefę relaksu, z wygodnymi leżankami i widokiem na pałacowy park.

Pałacowy browar i świeża ryba z grilla „pod chmurką”

Charakterystyczną i niecodzienną atrakcją tego miejsca jest również mini-browar, w którym piwo warzone jest z naturalnych składników, według receptur uznanych piwowarów. Piwo leżakuje w podziemiach pałacu. Goście mogą spróbować piwa w trzech gatunkach: lager jasny, dunkel ciemny, a także piwo miodowe. Obecność browaru z pewnością urozmaici każdy wyjazd integracyjny czy czas wolny podczas pobytu służbowego.

Mówiąc o zapleczu gastronomicznym Pałacu Żelechów nie należy zapominać o restauracji. Serwuje ona potrawy kuchni polskiej przygotowywane według tradycyjnych, rdzennych przepisów. Latem istnieje możliwość zrelaksowania się przy dobrym jedzeniu pod gołym niebem – pałac oferuje menu grillowe, w którym znaleźć można m.in. świeże ryby z przypałacowych stawów.