Pałacowe wnętrza doskonale sprawdzają się nie tylko podczas wystawnych przyjęć i bankietów. W eleganckich, a zarazem nowocześnie wyposażonych wnętrzach równie dobrze się konferuje i odbywa warsztaty. A gdy dodamy do tego ogród z dużą altaną, strefę Spa Wellness z basenem i komfortowe pokoje, a to wszystko pół godziny jazdy z centrum Warszawy, otrzymujemy przepis na interesująco spędzony wyjazd integracyjny. Szukacie takiego miejsca? Zatem zapoznajcie się z naszą relacją z wizyty w Pałacyku Otrębusy.

Dojazd:

Niewielka odległość od Warszawy, dogodna lokalizacja blisko autostrady

Pałacyk Otrębusy położony jest przy ulicy Warszawskiej 2, kilometr od stacji kolejowej Otrębusy. Dojazd do Pałacyku z centrum stolicy, podobnie jak z lotniska im. Fryderyka Chopina, zajmuje około pół godziny. W bliskiej odległości (10 min jazdy) znajdują się trasy: S2 i S8 oraz autostrada A2. Na miejscu do dyspozycji zmotoryzowanych gości oddano parking monitorowany na 70 stanowisk. W okolicy znajduje się Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, stadnina koni w Kaniach Helenowskich, siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza.

Wygląd:

Pałacyk otoczony ogrodem

Trudno nie zauważyć stylowy budynek o białej fasadzie, z portykiem i kolumnami. Pałacyk zdobi belweder z tarasem. Obiekt otacza zadbany ogród wraz z altaną. Wnętrza utrzymane są w jasnej kolorystyce i harmonizują z architekturą budynku. Marmurowe wykończenie, kryształowe żyrandole, kolumny, wreszcie kręte schody z kutymi balustradami i poręczami, to wszystko tworzy wyjątkowy pałacowy klimat. Przy wejściu, z lewej strony, wydzielone zostało miejsce na szatnię, zaś na wprost znajduje się recepcja. Na parterze usytuowane są także sale konferencyjne oraz restauracja.

Sale konferencyjne:

Nowoczesne sale konferencyjne blisko Warszawy

Najbardziej reprezentacyjna z 4 sal konferencyjnych Pałacyku Otrębusy, Mozart, to okazała przestrzeń – 280 mkw. – w kształcie półkola. W układzie teatralnym pomieści 200 uczestników sympozjum. Tę samą liczbę gości można zaprosić do Mozarta na uroczysty bankiet. Jest to eleganckie wnętrze z wykładziną dywanową, ozdobnymi kolumnami, nieograniczającymi widoczności, licznymi oknami balkonowymi, w których zawieszone zostały białe firany. Nie pominięto detali – sztukaterii ściennych i sufitowych, lustra w złoconych ramach, kryształowych żyrandoli. Z okien rozciąga się piękny widok na hotelowy ogród, do którego można bezpośrednio wyjść z sali.

Sala Mozart jest połączona szerokimi, rozsuwanymi drzwiami z kolejną przestrzenią konferencyjną. Salę Strauss można również oddzielić od Mozarta dodatkową ścianką mobilną, co zapewni lepsze wyciszenie. . System ruchomych ścian pozwala także na podzielenie tej przestrzeni, o powierzchni 120 mkw. na 3 mniejsze (Strauss A, Strauss B i Strauss C). W każdej można przygotować szkolenia na 20-30 uczestników. Podczas dużego eventu chętnie stosowanym rozwiązaniem jest zorganizowanie w sali Mozart konferencji lub sympozjum, przy jednoczesnym zaaranżowaniu w sali Strauss A części cateringowej.

Kolejna z sal, Vivaldi, pełni zarazem funkcję sali restauracyjnej. To klimatyczne miejsce z marmurowymi kolumnami, stiukami na ścianach, stylowymi meblami i dużym barem. Sprawdzi się na spotkania biznesowe na 25 osób w układzie typu „podkowa”. Czwarta, położona na niskim parterze, sala Chopin (125 mkw.) może posłużyć jako dodatkowa przestrzeń na warsztaty, narady czy zaplecze techniczne.

Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane, wyposażone w opuszczane ekrany, projektory multimedialne, wbudowane nagłośnienie, mikrofony bezprzewodowe, flipcharty. Goście wydarzenia mają zapewniony dostęp do szybkiego Internetu. We foyer przed salami można rozstawić recepcję konferencyjną lub przywitać gości wydarzenia.

Pokoje:

Szyk i nowoczesność w komfortowych pokojach Pałacyku Otrębusy

Staranność i konsekwencja w projektowaniu wnętrz widoczna jest też w części hotelowej Pałacyku Otrębusy. Na 1. piętrze obiektu mieści się 29 pokojów 1- i 2-osobowych oraz 3 apartamenty: Złoty, Perłowy i Rubinowy. Łącznie zakwaterować tu można prawie 70 gości. Wystrój pokojów łączy nowoczesne udogodnienia z klasyczną elegancją. Stylizowane meble, lustra, ozdobne żyrandole, wygodne fotele, udrapowane zasłony, obrazy na ścianach, tapety w delikatne wzory. W każdym pokoju goście korzystać mogą z indywidualnie sterowanej klimatyzacji, TV LCD (32”), biurka do pracy, telefonu, a w apartamentach: dużej łazienki z wanną, toaletki oraz łóżka typu  „king size”.

Restauracja i bary:

W hotelowej restauracji goście skosztują smakowitych dań kuchni polskiej, choć nie brak również kulinarnych wędrówek w różne strony świata. W menu znajdziemy zarówno pierogi z cielęciną, okraszone kurkami, z cebulką i skwarkami słoniny, jak i delikatną zupę cytrynowo-imbirową z ryżem, kawałkami kurczaka i nutą trawy cytrynowej, czy kaczkę luzowaną pieczoną z jabłkiem i pomarańczami, podawaną z musem brzoskwiniowym i smażonymi kopytkami. Zgłodnieliście? Udajcie się zatem do restauracji Pałacyku Otrębusy, w której nie tylko można spróbować wspomnianych dań, ale także zaprosić do drink baru na aromatyczną kawę bądź koktajl biznesowych partnerów. Jak wspomnieliśmy wcześniej, sala restauracyjna, Vivaldi, pełni również funkcję przestrzeni konferencyjnej, stąd też wyposażenie w ekran, rzutnik, TV. Podczas bankietu zasiadanego może tu zasiąść 30 gości.

Warto dodać, że Pałacyk Otrębusy w ofercie ma też usługi cateringowe dla firm na imprezy, które odbywają się zarówno w siedzibie zamawiającego, jak i na wydarzenia plenerowe. Na miejscu zapewniona jest obsługa kelnerska, zaś przy wyborze drugiej opcji można również liczyć na dodatkowe wyposażenie imprezy: namioty, ławy, parasole, grille.    

Dodatkowe opcje i atrakcje:

Po pracowitym dniu potrzebujecie prawdziwego relaksu? W Pałacyku Otrębusy wiedzą o tym! Specjalnie dla gości biznesowych stworzono możliwość połączenia pracy z odpoczynkiem. Czekają na nich: podgrzewany basen z przeciwprądem, masażem karku i gejzerem powietrznym, sauna sucha, łaźnia parowa, grota solna z tężnią solankową, prysznic wrażeń i lodospad z masażem Kneippa. Podczas gdy pracownicy integrują się w strefie wodnej i w specjalnie dla nich przygotowanym „gabinecie relaksu”, poszczególni uczestnicy są zapraszani na zabiegi, np. masaż masłem Shea lub zabieg peelingujący.

Organizując w Pałacyku Otrębusy konferencje lub event, warto wykorzystać okalający obiekt ogród wraz z dużą altaną – na firmowy grill, minikoncert w plenerze, zajęcia team buildingu. W Pałacyku chętnie organizowane są kolacje z dyskoteką, koncerty soul jazz, barmański „flair show” wraz z nauką przygotowywania drinków, turnieje zręcznościowe (draft, bilard, piłkarzyki), wieczory tematyczne bądź warsztaty savoir vivre. To tylko część ze scenariuszy, które można wykorzystać. 

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Położenie 8 km od Warszawy, w pobliżu tras szybkiego ruchu oraz autostrady, wiąże się z niedługim czasem dojazdu z centrum stolicy. Wnętrza obiektu do gustu przypadną szczególnie tym uczestnikom konferencji oraz eventów, którzy cenią sobie duet nowoczesności i tradycji w pałacowym wydaniu. Na uwagę zasługuje kompleksowość oferty. Ponad 600 mkw. powierzchni konferencyjnej, elegancka sala Mozart, którą wyróżnia półkolisty kształt, dobre doświetlenie i możliwość wyjścia do ogrodu, mobilność układu sali Strauss oraz możliwość połączenia jej z salą Mozart – to duże walory Pałacyku Otrębusy.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Stylowe, pałacowe wnętrza, które mieszczą duże centrum konferencyjne, luksusowe pokoje, strefę SPA Wellness zapewnią grupie zorganizowanej urozmaicony atrakcjami pobyt integracyjny. Elastyczność oferty konferencyjnej, połączona ze sprawdzonymi pomysłami na eventy zarówno w samym Pałacyku Otrębusy, jak i plenerowe, ułatwią pracę organizatorom wydarzeń.