Pierwszy w Europie hotel marki Radisson zainaugurował działalność 4 marca br. jako część prestiżowego kompleksu Deo Plaza na Wyspie Spichrzów. Osoby, które przybywają do Gdańska w celach zarówno turystycznych, jak i biznesowych, z pewnością przyciągnie atrakcyjna lokalizacja Radisson Hotel Suites Gdańsk. Od Starówki i historycznego centrum miasta czterogwiazdkowiec dzieli jedynie most nad Starą Motławą. Najnowsza inwestycja Grupy Hotelowej Radisson pochwalić się może też jednym z największych w Trójmieście centrów konferencyjnych.

Radisson Hotel Suites Gdansk sale konferencyjne

Do dyspozycji organizatorów spotkań oddano 9 sal konferencyjnych, w tym salę balową, łącznie 1000 mkw. powierzchni szkoleniowo-eventowej. Najmniejsza z przestrzeni (47 mkw.) może być wynajmowana na warsztaty i zebrania w gronie 40 osób, największa (83 mkw.) na konferencje dla ponad 70 osób w układzie teatralnym. Sale dzięki mobilnym ściankom można łączyć, przez co uzyskujemy miejsce na kongres dla 243 uczestników w tym samym ustawieniu. Wszystkie przestrzenie pomieszczą jednocześnie podczas szkoleń 700 osób. Sale są klimatyzowane, wyposażone w ekrany, nagłośnienie, rzutniki, mikrofony i flipcharty. Osiem z dziewięciu sal ma dostęp do światła dziennego. Do celów eventowych można także wykorzystać przestronne foyer (około 280 mkw.).

 

Radisson Hotel & Suites Gdansk sale konferencyjne

Projekt budynku Radisson Hotel Suite jest współczesną interpretacją gdańskich tradycji architektonicznych, natomiast hotelowe wnętrza inspirowane są przede wszystkim minimalistycznym stylem skandynawskim, w którym zagrano dekoratorskimi detalami i materiałami nawiązującymi do historii miasta: bursztynem bałtyckim, ceramiką, szkłem, cegłą i stalą. W 341 pokojach, w tym 20 apartamentach, w komfortowych warunkach wypocznie około 760 gości. Pokoje wyposażone zostały m.in.w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV LCD (42") z kanałami krajowymi i międzynarodowymi, minilodówkę, sejf, biurko i deskę do prasowania. W obiekcie działa czynna cały dzień restauracja Deo, specjalizująca się daniach kuchni polskiej i międzynarodowej w nowoczesnym wydaniu. Restaurację w godzinach popołudniowych można wynająć na imprezy firmowe dla 350 osób. Goście odwiedzić również mogą hotelowy bar, basen, siłownię oraz centrum Spa. Do ich dyspozycji oddano garaż na 50 samochodów.