W zrewitalizowanym zabytkowym kompleksie Monopolu Wódczanego w styczniu br. działalność rozpoczęła Scena Monopolis. Postindustrialna przestrzeń, w której odbyły się już pierwsze premiery spektakli teatralnych, otwiera się nie tylko na wydarzenia kulturalne. W obiekcie zorganizować można także konferencje, bankiety, wystawy i koncerty.

Sercem teatru Scena Monopolis jest wielofunkcyjna sala widowiskowa o wysokości 15 m i powierzchni 338 mkw. wraz ze sceną o wymiarach: 11 m x 6,5 m.

Scena Monopolis Łódź sale konferencyjne

Do sali prowadzi dwupoziomowe lobby. Podczas konferencji w ustawieniu teatralnym w sali zasiąść może 240 osób. W układzie koncertowym obiekt pomieści do 350 osób, a w ustawieniu koktajlowym do 300 gości. W nowej łódzkiej przestrzeni zorganizować można również spotkanie firmowe czy uroczysty bankiet dla 160 osób. Scena Monopolis jest klimatycznym miejscem, które można bez trudu przearanżować i nadać mu nową funkcję. Sprawdzi się zarówno podczas kongresu, pokazu mody, gali, jak i eleganckiej kolacji.

Scena Monopolis Łódź sale konferencyjne

Organizatorzy eventów mogą liczyć na wsparcie doświadczonego zespołu oraz pełne zaplecze techniczne. Warto dodać, że Scena Monopolis połączona jest przejściem z sąsiednim budynkiem, w którym działa restauracja Arteria.