ARTkombinat Scena Monopolis to połączenie dwóch podstawowych sfer życia – pracy i czasu wolnego. To połączenie historii z nowoczesnością oraz sztuki z biznesem. W samym centrum Polski, w postindustrialnych przestrzeniach odrestaurowanego kompleksu Monopolu Wódczanego, zorganizować można konferencje, koncerty, szkolenia, a także eleganckie bankiety oraz występy artystyczne.

Scena Monopolis to unikatowy kompleks biurowo-rozrywkowy, który powstał w dawnym Zespole Zakładów Przemysłu Spirytusowego „Monopol Wódczany” w Łodzi, uznawanym za jeden z najważniejszych symboli fabrycznego dziedzictwa miasta

Scena Monopolis Lodz otoczenie

Kompleks, usytuowany w niedużej odległości od zakładów Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, zbudowany został w 1902 roku i przez wiele lat stanowił ważny element rozwoju Łodzi. Był nie tylko miejscem pracy, ale również centrum wydarzeń społecznych i kulturalnych. Działały tu: żłobek, biblioteka oraz koło teatralne. Obecnie jest to miejsce nowoczesne i inspirujące, ale niepozbawione ducha dawnej wytwórni wódek.

ARTkombinat Scena Monopolis – nowoczesność z poszanowaniem przeszłości

Połączenie przestrzeni biurowych z przedsięwzięciami o odmiennym charakterze staje się coraz bardziej popularnym trendem. Z samego rana w łódzkim kompleksie Monopolis restauracje zaczynają serwować śniadania, a do budynków biurowych napływają pierwsi pracownicy. Interesującym doświadczeniem jest obserwacja koegzystencji restauracji oraz biurowców, które z jednej strony wykorzystują szanse płynące z zastosowania zaawansowanych technologii, z drugiej zaś nowoczesność łączą z licznymi inspiracjami otoczeniem i szacunkiem wobec historii tego miejsca. 

Stworzona w Monopolis przestrzeń dla wyjątkowych konceptów gastronomicznych mieści się przy ciągnącym się przez ok. 150 metrów pasażu, który został wykonany 4 metry poniżej wcześniejszego poziomu terenu.

Wieczorami Scena Monopolis przemienia się w teatr dla mieszkańców Łodzi. Specjalnie dla nich przygotowywana jest zróżnicowana oferta kulturalno-rozrywkowa, a sala pełni funkcję sceny impresaryjnej. Repertuar jest wyjątkowo bogaty i znajdują się w nim zarówno bajki dla dzieci, wieczory poezji śpiewanej, jak i wymagające przedstawienia dla dorosłych.

Scena Monopolis Lodz event

Pomysł na ARTkombinat Scena Monopolis rozwijał się od wielu lat, a osadzenie przestrzeni eventowej w Monopolis jest tego twórczą konsekwencją – mówi Artur Schutter, Prezes Zarządu ARTkombinat. – Przyszedł taki moment, kiedy uznaliśmy, że chcemy zaoferować naszym klientom własną przestrzeń. Jednak na uwadze cały czas mieliśmy również koncepcję kulturalną. Szybko zaczęło nas to wciągać, tym bardziej, że połączenie sali widowiskowej z eventową daje nam dużo możliwości. I tym samym w dawnym magazynie spirytusu ulokowano salę o wysokości 15 metrów, z dwupoziomowym lobby i widownią na 240 miejsc, działającą pod nazwą ARTkombinat Scena Monopolis. Szukaliśmy takiego miejsca z dobrą energią, gdzie to wszystko można zgrać ze sobą. Pierwsze, które przyszło nam na myśl, to właśnie Monopolis. Od początku wiedzieliśmy, że to najlepsza przestrzeń na stworzenie swoistej hybrydy. Chcemy, żeby ARTkombinat było sercem Monopolis i doceniamy to, że mamy tu swobodę działania – przyznaje Artur Schutter.

Dla mieszkańców przeznaczona jest oferta kulturalno-rozrywkowa, gdyż sala zorganizowana jest jako scena impresaryjna, która zapewnia szeroki wybór repertuaru. Mobilne trybuny pozwalają zaś na stworzenie przestrzeni pod spektakle teatralne, koncerty, ale również bankiety firmowe, konferencje, kongresy czy pokazy mody.

Postindustrialna przestrzeń na eventy w Łodzi

ARTkombinat Scena Monopolis to przede wszystkim przestrzeń eventowa. Jej dużym atutem jest – osiągnięta dzięki dostępności najnowszych rozwiązań audiowizualnych – samowystarczalność. Do dyspozycji organizatorów spotkań oddane są: duży ekran diodowy, profesjonalny zestaw oświetlenia oraz system nagłośnienia. Scena Monopolis jest doskonałym miejscem na organizację konferencji, jak również niepowtarzalnych imprez wieczornych

Scena Monopolis Lodz event

Wielofunkcyjna sala to ponad 300 m kw. przestrzeni eventowej. Pomieści ona w układzie teatralnym do 240 osób, koktajlowym – do 200 osób, a zasiadanym – do 150 gości. Zaplecze i garderoby zaplanowano w zlokalizowanych bezpośrednio pod budynkiem pomieszczeniach, które stworzone zostały przy użyciu najnowszych technologii. Scena jest przestrzenią wielofunkcyjną, z możliwością zmiany aranżacji na potrzeby koncertów, premier filmowych czy pokazów mody. 

Scena Monopolis Lodz event

W sali można zorganizować dosłownie wszystko: wieczór z poezją, multimedialną konferencję, elegancką galę z wręczeniem nagród bądź niezapomniane firmowe afterparty. Przestrzeń można aranżować dowolnie – od układu teatralnego po standing party. 

Scena Monopolis Lodz bankiet

W tak przygotowanym obiekcie realizacje przebiegają jeszcze sprawniej i szybciej. Klient nie musi wcześniej przyjeżdżać, montować i organizować wydarzenia, ponieważ wszystkim zajmą się za niego na miejscu profesjonaliści, niezależnie od tego, czy będzie to wieczorna gala, którą uatrakcyjni występ artystyczny, czy połączona z prezentacją firmy farmaceutycznej konferencja, wymagająca bogatego zaplecza technicznego.

Scena Monopolis Lodz catering

Klient nie musi już myśleć o skomplikowanym planowaniu i ofertowaniu. Każdy event zostanie przeprowadzony nie tylko efektownie, ale też bez opóźnień lub problemów technicznych. Salę można przearanżować w ciągu trzech godzin na potrzeby przyjęć zasiadanych lub bankietu stojącego.

Gale, koncerty, projekty artystyczne. Wydarzenia w Monopolis

Scena Monopolis jest obiektem chętnie wybieranym na wydarzenia o różnym charakterze. W ostatnim czasie odbyły się tu pokazy mody, finał konkursu „Look of the Year”, premiera kalendarza Virako, koncert Natalii Kukulskiej, Tatiany Okupnik, Mitch&Mitch czy firmowe afterparty połączone z tańcami. Monopolis gościło również uroczyste gale z rozdaniem nagród i występem kabaretowym, firmowe town hall, projekt Monopolis „Spirit of Łódź. Music festival” czy Festiwal Sztuki Aktorskiej Teatropolis, którego dyrektorem artystycznym i przewodniczącym jury został Pan Andrzej Seweryn.

Scena Monopolis Lodz konferencja

Ta wyjątkowa przestrzeń eventowa w samym sercu Łodzi stała się miejscem dla wydarzeń kulturalnych, biznesowych, muzycznych, modowych i wielu innych. Obiekt wyposażony w mobilne trybuny oraz estradowy sprzęt najwyższej jakości pozwala na stworzenie przestrzeni na konferencje, sitting party bądź standing party. 

Wydaje się, że umiejętne łączenie kultury i biznesu to potencjał, który w Polsce jest stanowczo zbyt mało wykorzystany. W łódzkim Monopolis działa zaś doskonale i jest znakomity jako biznesowy projekt do powielania.