"Świątynia futbolu", "biało-czerwone piekło", "kocioł czarownic" – to tylko niektóre z określeń jednej z najbardziej zasłużonych, nie tylko dla piłki nożnej krajowych aren. 1 października, po trwającej 8 lat przebudowie, trybuny Stadionu Śląskiego w Chorzowie ponownie zapełniły się gośćmi. To ważna chwila nie tylko dla świata sportu i kultury, ale również dla rynku konferencji i spotkań.

Ściany jednego z najważniejszych polskich stadionów były świadkami wielu historycznych wydarzeń, takich jak pamiętne mecze Górnika Zabrze w Pucharze Zdobywców Pucharów, pojedynki reprezentacji Polski z Anglią czy koncert zespołu The Rolling Stones z 1998 roku. Po wieloletniej przebudowie władze miejskie zaprosiły 1 października wszystkich zainteresowanych do uczestniczenia w uroczystej inauguracji stadionu w nowej odsłonie.

Stadion Śląski pomieści blisko 55 tys. widzów na miejscach siedzących oraz do 90 tys. w przypadku wydarzeń, odbywających się na płycie głównej. Na terenie obiektu znalazło się miejsce dla boisk do siatkówki i koszykówki, płyty treningowej i stadionu lekkoatletycznego. Budowlę przykryto największym w kraju podwieszanym dachem, można więc organizować tu imprezy plenerowe bez obawy o zmienne warunki pogodowe.

Za trybuną wschodnią znajduje się centrum konferencyjne z 3 salami (dwie dla ok. 200 osób i jedna dla 360 osób w ustawieniu kinowym). Goście odbywających się tu konferencji i targów będą mogli skorzystać z restauracji z salą o powierzchni 74 mkw. i wielu punktów gastronomicznych.