W województwie mazowieckim, na trasie Warszawa-Lublin, w marcu br. otworzył się hotel dedykowany kobietom. Jednak Talaria Ladies Spa, wyposażony w sale konferencyjne, restauracje, pokoje i apartamenty oraz rozbudowane spa, przewiduje dla mężczyzn pewne wyjątki…

 

Nowo otwarty hotel Talaria znajduje się w miejscowości Trojanów, 30 kilometrów od Garwolina, na trasie ze stolicy do Lublina. Talaria Ladies Spa to resort złożony z XIX-wiecznego, odrestaurowanego pałacu z 18 pokojami oraz apartamentami, dwoma restauracjami, barem, strefą spa i biblioteką oraz z Pawilonu Parkowego, w którym znajduje się 16 pokoi oraz sala kominkowa na kameralne konferencje czy szkolenia. Budynki otacza 25 hektarów parków, których nie brakuje stawów, ścieżek i łąk.

 

Talaria Ladies Spa sale konferencyjne pod Warszawą

Zaplecze konferencyjne Talarii to trzy sale mogące pomieścić od 10 do 200 osób oraz 2 restauracje i bar. Największa z nich – Oranżeria – pomieści 200 osób w ustawieniu kinowym i mierzy 370 mkw. Sala kominkowa pomieści 30 osób w tym ustawieniu, natomiast biblioteka Carpe Diem w Pałacu - 10. Łączna powierzchnia sal to niemal 450 mkw. W Pałacu mieszczą się dwie restauracje – Sophie oraz Susanne, a także bar Cathrine. Pierwsza z wymienionych restauracji to miejsce również dla panów towarzyszących paniom. Restauracja posiada taras letni i można ją zamienić w salę bankietową. Restauracja Susanne, dedykowana wyłącznie kobietom, połączona jest z herbaciarnią. Zaplecze noclegowe to 34 pokoje i apartamenty dla około 68 osób.

Największym atutem tego miejsca jest spa mierzące 1000 mkw. Składa się na nie osiem gabinetów, w których można skorzystać z szerokiej oferty zabiegów pielęgnacyjnych na twarz oraz ciało, strefy wellness z basenami, saunami – młyńską oraz łaźnią parową i błotną, hammam, „ziołowy domek”, czyli lekka bio sauna z aromaterapią, sala cardio oraz wypoczywalnia. Hotel przyjmuje gości od marca br.