Trzygwiazdkowy Arche Hotel Poloneza na warszawskim Ursynowie, blisko lotniska, 13 listopada br. został uroczyście otwarty. Innowacyjna koncepcja wprowadzona w hotelu przewiduje przeznaczenie połowy bazy hotelowej w formule „sharing economy” na co najmniej miesięczny wynajem pokoi dla firm, które w razie potrzeby będą wymieniać mieszkających pracowników.

Nie zabrakło również zaplecza konferencyjnego. 2 sale konferencyjne o powierzchni 37 mkw. każda pozwalają na zorganizowanie szkolenia lub prezentacji na 30 osób w układzie teatralnym lub 25 uczestników przy ustawieniu w podkowę. Trzecia, położona przy lobby, sala (10 mkw.) sprawdzi się przy naradach na 4-6 osób. Wszystkie przestrzenie konferencyjne są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego i możliwością zaciemnienia, wyposażone w ekran z projektorem i flipchart. Goście spotkań biznesowych mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu.

W Arche Hotel Poloneza do dyspozycji gości oddano 150 komfortowych pokoi, między innymi typu Single (17 mkw.), Twin (23 mkw.) z aneksem kuchennym, dwupokojowe Superior (27,5 mkw.). Wszystkie przestrzenie są jasne, utrzymane w kolorystyce typowej dla stylu skandynawskiego. Przeważają biel i szarości, przełamywane przez kolorowe dodatki. Podłogi wyłożone są panelami oraz dywanami lub wykładzinami, wydzielono także miejsce do pracy. 

W trzygwiazdkowcu działa Restobar, w którym można spróbować dań kuchni polskiej i międzynarodowej. Restaurację można wynająć na wyłączność i przygotować w niej lunch lub bankiet na 60 gości. W niedalekiej przyszłości zaplanowana jest rozbudowa Restobaru o drugą salę wielofunkcyjną.