Położone na obrzeżach ścisłego centrum Warszawy, z dobrym dojazdem zarówno własnym samochodem, jak i środkami transportu publicznego Centrum Konferencyjne NIMBUS przyciąga uwagę nowocześnie wyposażonymi i dowolnie konfigurowalnymi salami konferencyjnymi. Sprawna organizacja wydarzeń biznesowych i spotkań okazjonalnych to ich chleb powszedni, więc klient otrzyma tu oczekiwane wsparcie podczas aranżacji wydarzenia. Byliśmy, widzieliśmy i prezentujemy Wam Centrum Konferencyjne NIMBUS na warszawskiej Ochocie.

Położenie: Sale konferencyjne blisko ścisłego centrum stolicy

Centrum Konferencyjne NIMBUS usytuowane jest na warszawskiej Ochocie, blisko Placu Zawiszy, na parterze jednego z biurowców w kompleksie Equator Office. Aleje Jerozolimskie 98, przy których położony jest NIMBUS, dzieli niecałe 6 km od lotniska im. Fryderyka Chopina. W ciągu 5 min dotrzemy do obiektu ze ścisłego centrum miasta i dworca kolejowego – Centralnego bądź Zachodniego. Przed biurowcem znajduje się przystanek autobusowy („Białobrzeska”), z którego kursują linie łączące Centrum Konferencyjne NIMBUS z Dworcem Zachodnim, Centrum Nauki Kopernik, Stadionem Legii czy Muzeum Narodowym. Na miejscu zapewnione jest miejsce na parkingu podziemnym dla trenera lub prowadzącego spotkanie. Wokół budynku na uczestników konferencji czeka około 300 stanowisk naziemnych w ramach miejskiej strefy płatnego parkowania. Na życzenie organizowany jest transfer na lotnisko lub dworzec kolejowy.

Wygląd: Nowoczesny biurowiec z certyfikatem LEED

Piętnastopiętrowy biurowiec, w którym mieści się Centrum Konferencyjne NIMBUS, to przykład nowoczesnej architektury, z przeszklonymi ścianami, zapewniającymi wnętrzom dobre doświetlenie. Budynek klasy „A” został wykonany z materiałów przyjaznych środowisku i przy zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań, co zaowocowało przyznaniem certyfikatu LEED. Na parterze budynku znajduje się całodobowa recepcja, zaś z jej prawej strony – dwa podwójne wejścia do Centrum Konferencyjnego NIMBUS. Sam obiekt posiada własną recepcję, czynną w godzinach pracy oraz podczas organizacji eventów i szkoleń. Przestrzenie CK NIMBUS są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

Sale konferencyjne: Centrum Konferencyjne NIMBUS – na szkolenia, konferencje i…

Oferta Centrum Konferencyjnego NIMBUS to łącznie 445 mkw. powierzchni. 7 sal konferencyjnych o zróżnicowanych gabarytach pozwala na optymalne dopasowanie pomieszczenia do potrzeb organizatorów i liczby uczestników wydarzenia. Przed wejściem do każdej z sal oraz w recepcji obiektu zainstalowany jest monitor, na którym można wyświetlać logo firmy, nazwę konferencji lub materiały promocyjne. W holu Centrum znajdują się również: dwie szatnie z pojemnymi szafami na odzież gości oraz sanitariaty. Kierując się w lewo, docieramy do sal: Nimbus I, II, III i IV, o powierzchni od 32 mkw. do 70 mkw. Mniejsze przestrzenie sprawdzą się na szkolenia dla 30–35 osób w układzie teatralnym, zaś największa – Nimbus IV – na 70 uczestników. Dzięki ściankom przesuwnym sale można dowolnie konfigurować, uzyskując finalnie przestrzeń dla nawet 220 osób.

Zmianę układu sal można przeprowadzić w ciągu kwadransa przerwy między poszczególnymi panelami wydarzenia. Wszystkie sale konferencyjne mają indywidualnie sterowaną klimatyzację, a dzięki oknom typu podłoga–sufit dostęp do światła dziennego, przy zachowaniu możliwości zaciemnienia za pomocą opuszczanych rolet. Warto zwrócić uwagę na wysokość ścian – 3,9 m oraz brak filarów bądź słupów konstrukcyjnych. Wszystkie sale konferencyjne prezentują nowoczesny wystrój i utrzymane są w tej samej estetyce: przeważają szarości przełamane czerwienią oraz geometryczne wzory. Na podłodze leży wykładzina, sufity są podwieszane, a światło uzyskiwane z kilku punktów. Z prawej strony Centrum znajduje się foyer, z którego można przejść do sali Stratus (20 mkw.), pełniącej funkcję VIP Roomu, oraz Cirrus (15 mkw.) i Cumulus (40 mkw.). Wszystkie, ze względu na gabaryty, można wykorzystać jako miejsce narad, kameralnych spotkań biznesowych lub na rozmowy kwalifikacyjne. W sali Cumulus możliwe jest zdemontowanie jednej ze ścian i powiększenie tym samym powierzchni foyer do 170 mkw.  

Sale Nimbus wyposażono w profesjonalne projektory Full HD, elektrycznie opuszczane ekrany (w sali Nimbus I oraz Nimbus IV ekran o wielkości 2,25 m x 3,60 m), wbudowane nagłośnienie, mikrofony bezprzewodowe, flipcharty oraz mównice. W razie potrzeby zapewnione zostanie 60 laptopów ze specjalistycznym oprogramowaniem dla uczestników szkoleń informatycznych, czy dodatkowe, kolorowe  oświetlenie. W sali Stratus znajdziemy TV Full HD (55”), a w sali Cumulus – projektor multimedialny. Wszędzie jest dostęp do szybkiego bezprzewodowego Internetu.  

Przestrzeń Centrum Konferencyjnego NIMBUS nie jest wykorzystywana wyłącznie na warsztaty i konferencje. Równie dobrze sprawdzi się na eleganckie bankiety zasiadane bądź jako plan zdjęciowy. Organizowano tu m.in. targi galanterii skórzanej na 200 uczestników, targi wymiany edukacyjnej, galę konkursu barmańskiego, spotkania integracyjne, wigilijne, wielkanocne i jubileuszowe, a nawet… warsztaty bębniarskie, co potwierdziło w praktyce dobre wyciszenie sal. Personel Centrum jest otwarty na nowe wyzwania i nietypowe koncepcje klientów.  

Pokoje:

Obiekt nie posiada własnego zaplecza noclegowego. Na co dzień współpracuje ze stołecznymi obiektami Louvre Hotels. Na życzenie personel Centrum pomoże znaleźć dla uczestników wydarzenia hotel o oczekiwanym standardzie.  

Restauracje i bary:

Centrum Konferencyjne NIMBUS zapewnia pełną obsługę cateringową. Smaczne i indywidualnie komponowane menu oparte jest na świeżych wypiekach i produktach pochodzących od lokalnych dostawców. Różnorodne przerwy kawowe, w tym popularna typu „fit”, oraz lunche w formie bufetu najczęściej organizowane są we foyer. Istnieje możliwość aranżacji bankietów przy ośmio- i dziesięcioosobowych stołach okrągłych. Jednym ze stosowanych w czasie bankietów rozwiązań jest np. organizacja bufetu wytrawnego w salach konferencyjnych, zaś słodkiego – we foyer. Nie ma możliwości korzystania z zewnętrznych usług cateringowych.  

►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Centrum Konferencyjnego NIMBUS to przestrzeń elastyczna, której układ można szybko i sprawnie dostosowywać do zmieniających się koncepcji klienta. Obiekt w pełni przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sale konferencyjne są profesjonalnie wyposażone, przy zachowaniu możliwości wzbogacenia o dodatkowy sprzęt.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Bardzo dobra propozycja dla organizatorów konferencji, szkoleń i eventów, którzy cenią sobie atrakcyjną lokalizację blisko centrum miasta oraz duży wybór sal konferencyjnych. Wysokie ściany, duże przeszklenia, przestronne foyer z możliwością powiększenia, to wszystko sprawia, że przygotowanie spotkań biznesowych w Centrum Konferencyjnym NIMBUS będzie wyjątkowo komfortowe.