Na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego, w otoczeniu lasów, w pobliżu rzeki Kamiennej położony jest czterogwiazdkowy hotel z szeroką ofertą konferencyjną oraz nowoczesnym spa. Hotel Europa Business Spa w województwie świętokrzyskim w Starachowicach to miejsce na wystawny bankiet, profesjonalną konferencję oraz wysokiej klasy relaks.

Sama lokalizacja hotelu powoduje, że wypoczywamy od pierwszej minuty pobytu w tym miejscu, a zaplecze spa potęguje ten efekt. Co więcej, otaczający to miejsce spokój i nowoczesne zaplecze konferencyjne gwarantują udany event.

Hotel Europa Starachowice sale konferencyjne świętokrzyskie

Nowoczesne sale konferencyjne w górach

Na organizację eventów i konferencji w hotelu Europa w Starachowicach przeznaczonych jest osiem sal o łącznej powierzchni 1000 mkw. Dwie największe sale – sala restauracji Europejskiej i sala Bruksela - pomieszczą po 350 osób jednocześnie, mniejsza – sala Wenecja – pomieści 190 osób. Pozostałe pomieszczenia stanowią miejsce na kameralne konferencje i spotkania biznesowe. Sale Genewa i Wiedeń pomieszczą po 66 osób w ustawieniu teatralnym, sale Paryż i Berlin w tym samym ustawieniu pomieszczą po 50 osób, a najmniejsza sala – Business Room Madryt – to miejsce dla 20 osób. Do trzech największych sal istnieje możliwość wprowadzenia samochodu. Wszystkie sale konferencyjne wyposażone są w najwyższej klasy sprzęt multimedialny.

Hotel Europa Starachowice sale konferencyjne świętokrzyskie

Zaplecze konferencyjne hotelu Europa już niebawem się powiększy. Latem tego roku planowane jest udostępnienie kolejnej sali konferencyjnej o powierzchni ok. 350 mkw.

Hotel Europa Starachowice sale konferencyjne świętokrzyskie

Podobnie jest z bazą noclegową obiektu. Obecnie w hotelu znajduje się 68 pokoi dwuosobowych w czterech standardach: Economy, Standard, Superior oraz Apartament. Jednak od kwietnia będzie ich o 86 więcej – wówczas zostanie otwarta całkiem nowa część hotelu.

Integracja w terenie, spa z basenem i dużo dobrego jedzenia

W hotelu wśród lasów u podnóża gór nie może zabraknąć dobrej restauracji. W hotelu Europa są aż dwie, ponadto pub i altana grillowa. Restauracja Śródziemnomorska z nastrojowym kominkiem to miejsce, gdzie zawsze świeci słońce i pachnie świeżym jedzeniem znad morza. Natomiast restauracja Europejska to dwupoziomowa sala bankietowa dla 350 osób. Doskonale nadaje się do organizacji eventów ze względu na scenę z garderobami, parkietem i efektownymi schodami na antresolę. Na kameralne spotkanie biznesowe, wieczór we dwoje lub z przyjaciółmi warto wybrać Dublin Pub, a na biesiadę pod gołym niebem sprawdzi się altana grillowa, czyli częściowo zadaszone, mieszczące 150 osób, miejsce na grilla lub wieczorne tańce. Z kolei na klubową imprezę hotel oferuje Klub Amsterdam. Duży wybór alkoholi, loże, duży parkiet i sala bilardowa oraz VIP Room to doskonałe warunki na udaną imprezę.

Hotel Europa Starachowice sale konferencyjne świętokrzyskieHotel Europa Starachowice sale konferencyjne świętokrzyskie

Jednak atrakcjom w hotelu Europa nie ma końca. Na zabawy integracyjne w terenie sprawdzi się polana leśna z zabudowaniami o powierzchni 7 hektarów oddalona od hotelu ok. 3 km oraz teren rekreacyjny ze ścianką wspinaczkową o powierzchni 1,5 hektara znajdujący się 500 m od hotelu.

A na relaks w razie niepogody lub po męczącym dniu pełnym warsztatów i sesji hotel oferuje basen, trzy sauny (fińska, łaźnia parowa, laconium), taras letni z jacuzzi z bezpośrednim wyjściem z basenu, boisko do squasha, salę fitness oraz gabinety spa z szeroką ofertą masaży oraz zabiegów pielęgnacyjnych, kosmetycznych i relaksacyjnych na twarz i ciało.