Portfolio polskiej sieci hotelowej Focus Hotels S.A. 1 maja br. powiększyło się o jedenasty obiekt: Focus Hotel Premium Lublin. To czwarty po Gdańsku, Inowrocławiu i Bydgoszczy czterogwiazdkowy hotel w standardzie Premium. Gościom zarówno biznesowym, jak i indywidualnym do gustu przypadnie usytuowanie obiektu – blisko Starego Miasta i Zamku Lubelskiego. Poszukujący miejsca na konferencje w Lublinie będą mieli do dyspozycji ponad 400 mkw. zaplecza biznesowego.

4 sale konferencyjne o powierzchni od 48 mkw. do 139 mkw. nadadzą się na konferencje dla 144 osób w ustawieniu teatralnym, jak i szkolenia dla 40–60 uczestników w tym samym układzie. Sale można połączyć w jedną przestrzeń (380 mkw.) na sympozja dla nawet 288 osób bądź bankiety zasiadane dla 220 gości. Wszystkie sale konferencyjne mają dostęp do światła dziennego, są klimatyzowane, wyposażone standardowo w ekrany, rzutniki i nagłośnienie. Na mniejsze spotkania warto zarezerwować Board Room dla 24 osób w ustawieniu szkolnym. Istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z kącika biznesowego z drukarką.

Gości konferencji zakwaterować można w 77 komfortowych pokojach, w tym 64 pokojach dwuosobowych, 12 typu premium, 1 apartamencie. Dostępne są też pokoje dla osób niepełnosprawnych. Wnętrza są udanym połączeniem funkcjonalności i klasycznej elegancji. Neutralne beże i szarości ożywiają kolorowe fotele. Przestrzenie wyposażone są w łóżka 180 x 200 cm lub – w przypadku pokoi typu twin – łóżka o szerokości 90 x 200 cm, TV LCD z kanałami międzynarodowym, biurko do pracy, zestaw do parzenia kawy i herbaty. W pokoju premium znajduje się dodatkowo ekspres do kawy oraz sejf.

Na terenie hotelu działają bar i restauracja, serwująca dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Salę o powierzchni 150 mkw. można również wynająć na imprezę firmową lub okolicznościową. Goście Focus Hotel Premium Lublin skorzystają bezpłatnie z sauny oraz siłowni. Podobnie jak w pozostałych obiektach sieci, goście otrzymują kawę i kanapkę na wynos. Zmotoryzowani goście skorzystają z 30 miejsc postojowych.