Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć czterogwiazdkowy Focus Hotel Premium Lublin. Jedenasty obiekt sieci Focus Hotels swoją działalność zainaugurował w maju br., jednak uroczyste otwarcie odbyło się 18 października. Do tej pory lubelski Focus dał się już poznać jako komfortowy hotel biznesowy z profesjonalnym zapleczem konferencyjnym. Jak się prezentuje nowy czterogwiazdkowiec? Poznajcie go bliżej.

To był dzień, który zapisze się w historii hotelu. W piątek 18 października odbyła się konferencja prasowa, a po niej – impreza otwarcia Focus Hotel Premium Lublin, którą poprowadził Olivier Janiak, a zebrani goście mogli posłuchać koncertu pianistycznego, występu grupy Electric Girls oraz wziąć udział w zabawie tanecznej z DJ-ką.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne

Wstęgę uroczyście przecięli: dyrektor hotelu Marcin Ankiersztejn, wiceprezydent Lublina Mariusz Banach, wiceprezes zarządu Focus Hotels S.A. Łukasz Płoszyński oraz inwestorzy Anna i Robert Piliszczukowie. Goście mogli spróbować specjałów hotelowej kuchni i koktajli przygotowywanych tego wieczoru przez barmanów. Była to również doskonała okazja, by obejrzeć sale konferencyjne, które połączone mieszczą ponad 200 uczestników eventu.

Położenie:

Atrakcyjna lokalizacja na Podzamczu

Znakomite usytuowanie Focus Hotel Premium Lublin ułatwi dojazd na konferencje zarówno mieszkańcom dalszych dzielnic Lublina, jak i gościom przybywających z innych części kraju. W pobliżu obiektu przebiega trasa S17. 2,5 km dzieli hotel od dworca PKS, a 13,6 km od lotniska Lublin Airport w Świdniku. Kilkaset metrów od hotelu znajduje się przystanek autobusowy, a do dyspozycji zmotoryzowanych gości oddano monitorowany parking podziemny na około 25 aut. Po konferencji lub evencie organizowanym w obiekcie warto poznać lepiej samo miasto. Zamek Lubelski położony jest tylko 450 m od hotelu, spacer na Stare Miasto zajmie natomiast kilka minut.

Wygląd:

Nowoczesny hotel z widokiem na Zamek Lubelski

Focus Hotel Premium Lublin znajduje się przy pl. Singera, na terenie, na którym niegdyś stał XIX-wieczny browar rodziny Vetterów. Na miejscu parterowego budynku, który widnieje już tylko na starych zdjęciach, teraz wznosi się trzypiętrowy nowoczesny hotel utrzymany w neutralnej kolorystyce. Barwnie, za sprawą foteli, prezentuje się hotelowe lobby, którego jedną ze ścian zdobi mural/obraz Eliasza Goli. To niezły pomysł, by z jednej strony przedstawić charakterystyczne punkty miasta, jak Zamek czy Brama Krakowska, z drugiej zaś, by goście mogli na tle przebiegającego po środku muralu napisu "I love Lublin" wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Inspiracje przeszłością tej lokalizacji widać w innych pracach Goli zdobiących hotel. Grafiki z instalacjami i kadziami znajdziemy także w sali restauracyjnej oraz na korytarzach.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne

Sale konferencyjne:

Szkolenia i konferencje w Lublinie dla prawie 300 osób

Centrum konferencyjne w lubelskim hotelu Focus zajmuje łącznie 426 mkw. i rozlokowane jest na dwóch kondygnacjach. 4 sale konferencyjne o powierzchni od 48 mkw. do 134 mkw. znajdują się na poziomie 0, do którego dostaniemy się od strony recepcji windą lub schodami.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne

Przestrzenie można ze sobą połączyć, zyskując jedną, przestronną salę na konferencje i kongresy dla 288 osób w układzie teatralnym. Pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w nagłośnienie, ekrany, rzutniki i flipcharty. Duże elementy scenografii można wnieść przez duże okno tarasowe.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne

Na tym samym piętrze znajduje się foyer, w którym można zaaranżować bufet dla gości eventu, toalety oraz hotelowa restauracja, do której można się przenieść na konferencyjny lunch. Jeśli potrzebna jest przestrzeń na naradę, zebranie bądź szkolenie w gronie 35 uczestników w ustawieniu teatralnym, warto zainteresować się Board Roomem (46 mkw.) na 3. piętrze hotelu. To wygodna sala zapewniająca kameralną atmosferę i komfortowe warunki do spotkania.

Pokoje:

Przestronne pokoje w sercu miasta

Organizatorzy spotkań biznesowych swoich gości mogą zakwaterować w 77 pokojach dostępnych w kategoriach: Standard, Premium oraz w apartamencie. Na brak przestrzeni z pewnością nie będzie można narzekać: pokoje mają powierzchnię od 26 mkw. do 36 mkw., a nawet 76 mkw. w przypadku apartamentu. Pokoje wyposażone są w duże łóżka (180 x 200 cm), miejsce do pracy, TV LCD, lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz zasłony typu blackout, zapewniające pełne zaciemnienie. Uwagę zwracają grafiki przedstawiające Lublin oraz duże, nowoczesne łazienki utrzymane w biało-czarnej kolorystyce.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne

Restauracje:

W Focus Hotel Premium Lublin działa restauracja, w której rano serwowane są śniadania w formie bufetu oraz ze zwyczajową dla obiektów sieci Focus bezpłatną kawą i kanapką na wynos, zaś po południu skosztować można bardzo smacznych dań kuchni międzynarodowej i lokalnej. Na wieczornego drinka polecamy wybrać się do  czynnego całą dobę lobby baru.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne

Dodatkowe atrakcje:

Na poziomie -1 znajdują się: sala fitness oraz sauna.

Focus Hotel Premium Lublin sale konferencyjne


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Czterogwiazdkowy Focus Hotel Premium Lublin to nowoczesny obiekt biznesowy w znakomitej lokalizacji i z atrakcyjną ofertą dla organizatorów spotkań. Sale konferencyjne są wielofunkcyjne, z możliwością podziału i łączenia zgodnie z zamysłem klienta. Największa z przestrzeni przeznaczona jest na eventy dla prawie 300 osób.

Opinia platformy konferencje.pl

Bardzo dobra oferta dla osób poszukujących profesjonalnych sal konferencyjnych w sercu Lublina. Bliskość Starego Miasta, smaczna kuchnia, zaplecze noclegowe dla ponad 150 gości, nowoczesne przestrzenie, to wszystko czeka na gości konferencyjnych Focus Hotel Premium Lublin.

Zdj. Jolanta Ambroziak (red.); materiały promocyjne obiektu