Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Fundacja Grunwald

Fundacja Grunwald

Gierzwałd 6 lok.5, 14-107 Gierzwałd k. Ostródy
www.grunwald1410.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefon

Atrakcje

 • Pokazy walk

 • Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - Fundacja Grunwald Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

  Impreza jest częścią obchodów Dni Grunwaldu organizowanych przez gminę Grunwald z siedzibą w Gierzwałdzie. Skupia ona miłośników odtwarzania historii i jest jednym z największych elementów wytworzonym przez środowiska "historyczne" na terenie naszego kraju.

  Celem tego zgromadzenia jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego.
  Od 1998 roku spotyka się na polach pod Grunwaldem ponad 3000 miłośników średniowiecza z całego świata. Gościliśmy już przedstawicieli z Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy a nawet Stanów Zjednoczonych.

  Co roku stawiamy sobie nowe cele mające za zadanie zbliżenie nas do jak najwierniejszego odtwarzania historii.
  Głównym punktem spotkania jest inscenizacja bitwy z okazji rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Na pole wychodzi ponad 1400 rycerzy aby wziąć udział w największej plenerowej inscenizacji bitwy średniowiecznej na terenie naszego kraju. A wszystko to dzieje się na oczach ponad 100 tyś widzów.

  Mamy nadzieję rozwijać imprezę aby w 2010 roku kiedy to będzie przypadać 600 rocznica tej największej "wiktorii" polskiego oręża, stała się ona jedną z największych imprez tego typu na terenie Europy.