Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Fundacja Tumult

Rynek Nowomiejski, 87-100 Toruń
www.pluscameraimage.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony

Atrakcje

  • Eventy cykliczne

  • Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage - Fundacja Tumult Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage

    Plus Camerimage to największy międzynarodowy festiwal filmowy w Polsce i jedyny festiwal na świecie w całości poświęcony sztuce tworzenia obrazu filmowego. Program Plus Camerimage w ciągu 16 lat istnienia niezwykle się rozrósł, włączając w ofertę programową również takie gatunki filmu, jak animacja, teledysk czy dokument. Festiwal Filmowy Plus Camerimage odbywa się w Łodzi od 2000 r., w listopadzie, trwa 8 dni i przyciąga tłumy wielbicieli kina. Centrum Festiwalowe mieści się w Teatrze Wielkim w Łodzi na Placu Dąbrowskiego. To tam obywają się główne pokazy filmowe (konkursy, etc), spotkania z twórcami filmowymi, panele dyskusyjne, seminaria, w których biorą udział twórcy filmowy z całego świata, w tym producenci, reżyserzy, autorzy zdjęć filmowych, scenografowie. Ponadto, część warsztatów praktycznych odbywa się w Opus Film Studio i w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie zagraniczni goście mogą pokazywać młodym adeptom tajniki swojej sztuki filmowej. Niektóre z festiwalowych wydarzeń są zlokalizowane również w Kinie Charlie oraz w Kinie Silver Screen w Łodzi.