Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Jakie obiekty mają największy teren zielony na piknik i integrację w Polsce?


Jakie obiekty mają największy teren zielony na piknik i integrację w Polsce?

Jakie obiekty mają największy teren zielony na piknik i integrację w Polsce?Na zdjęciu: 10 obiektów z największym terenem zielonym na pikniki i integrację

Niezależnie od tego, czy organizujesz piknik, koncert czy festiwal w plenerze, w wyszukiwarce konferencje.pl znajdziesz idealny obiekt! W Polsce nie brakuje niebanalnych miejsc w pięknym otoczeniu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 obiektów z największym terenem zielonym na eventy.

Spektakularne wydarzenia można realizować nie tylko w salach konferencyjnych. Wiele obiektów ma ofertę skierowaną do meeting plannerów, poszukujących miejsc na konferencje i eventy z własnym dużym terenem zielonym. Wiemy o tym i dlatego w wyszukiwarce konferencje.pl wprowadziliśmy dodatkowy filtr “tereny otwarte”, który ułatwia dotarcie do obiektów, które posiadają przestrzeń na imprezy firmowe, pikniki czy koncerty na świeżym powietrzu.

Właśnie dzięki nowemu filtrowi możemy przedstawić Wam 10 obiektów z największymi terenami zielonymi

1. Zamek Topacz

Pierwsze miejsce zestawienia zajmuje Zamek Topacz Resort & Art SPA w miejscowości Ślęza, na Dolnym Śląsku. To nie tylko kompleks 6 zrewitalizowanych budynków w standardzie 5 i 4 gwiazdek, z bogatą historią, sięgającą XIV wieku, ale też doskonałe miejsce na event outdoor. 50-hektarowy park historyczny sprawdzi się na koncerty czy pikniki firmowe dla 4000 osób.

Teren został wyposażony w zaplecze techniczne i infrastrukturę dostosowaną do imprez masowych. Można tu także zorganizować zloty motoryzacyjne i spotkania integracyjne w letniej strefie relaksu - Polana Barze, usytuowanej niedaleko stawu. Do dyspozycji gości oddane są również: korty tenisowe, strzelnica golfowa, boiska do gry czy ścieżki spacerowe.

 • Lokalizacja: Ślęza, województwo dolnośląskie
 • Sale konferencyjne: 6 sal dla maksymalnie 500 osób
 • Zaplecze noclegowe: 81 pokoi i apartamentów na ponad 200 miejsc noclegowych.
 • Parking: 130 aut.

Zamek Topacz Resort Spa obiekt z najwiekszym terenem na eventy plenerowe

Zamek Topacz Resort Spa obiekt z najwiekszym terenem na eventy plenerowe

2. Miłocin NICE & MICE

Miłocin NICE & MICE, położony wśród Wzgórz Trzebnickich, 15 km od Wrocławia, oferuje ogromny teren - 42 ha. Zorganiujemy tu eventy dla 10 000 osób. Obiekt jest wszechstronnie przygotowany do wydarzeń w plenerze. Do dyspozycji gości oddane są wiaty grillowe, mieszczące do 100 osób, 3 stawy rekreacyjne i wędkarskie, boisko, tężnia oraz siłownia. 

 • Lokalizacja: Wisznia Mała, województwo dolnośląskie
 • Sale konferencyjne: 2 sale dla maksymalnie 150 osób
 • Zaplecze noclegowe: 43 pokoje i apartamenty 50 miejsc noclegowych
 • Parking: 100 aut. 

Milocin NICE & MICE obiekt z najwiekszym terenem otwartym na eventy

Milocin NICE & MICE obiekt z najwiekszym terenem otwartym na eventy

3. Folwark Zalesie

Imprezy w Folwarku Zalesie w Wieliczce z pewnością zapiszą się w pamięci uczestników. Nie może być inaczej: niewiele miejsc może się pochwalić takim widokiem: na całe Beskidy z Babią Górą, Zalewem Dobczyckim i Tatrami w tle.

200-letni obiekt otoczony jest ze wszystkich stron zielenią, a organizatorzy spotkań na 15 ha lasów i 15 ha łąk zaplanować mogą event dla 5000 osób. W takim miejscu nie będzie problemem zrealizowanie wydarzeń z prawdziwym rozmachem. Strzelajcie z łuku z Mistrzem Olimpijskim, zaplanujcie jazdę samochodami terenowymi, paintball, przejażdżkę wozami zaprzężonymi w konie, lub po prostu firmowy piknik bądź wyjazd integracyjny. W Folwarku Zalesie nuda nie grozi.

 • Lokalizacja: Wieliczka, województwo małopolskie
 • Sale konferencyjne: 6 sal dla maksymalnie 1100 osób
 • Zaplecze noclegowe: 20 pokoi na ponad 50 miejsc noclegowych
 • Parking: 500 aut. 

Folwark Zalesie obiekt konferencyjny z duzym terenem zielonym na pikniki firmowe

Folwark Zalesie obiekt konferencyjny z duzym terenem na imprezy plenerowe

4. B&B Julinek Park

Nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej nietuzinkowych obiektów eventowych. Podwarszawski Julinek Park jest usytuowany na terenie dawnej bazy cyrkowej, przy Puszczy Kampinoskiej. Na obszarze prawie 30 ha terenu otwartego można zorganizować imprezy plenerowe dla 4000 osób.

Atrakcji nie zabraknie. Największy w regionie park linowy, wesołe miasteczko, ścianka wspinaczkowa oraz park wodny pod chmurką przyciągną uczestników eventów w różnym wieku. Julinek Park posiada profesjonalne zaplecze gastronomiczne, duże przestrzenie konferencyjne, namioty eventowe i drewniany taras (430 m kw.) z markizami przeciwsłonecznymi. Zadbano także o zaplecze noclegowe dla uczestników imprezy.

 • Lokalizacja: Julinek, województwo mazowieckie, 30 km od Warszawy.
 • Sale konferencyjne: 7 sal dla maksymalnie 570 osób.
 • Zaplecze noclegowe: 61 pokoi - około 130 miejsc noclegowych.
 • Parking: 3000 aut.

Park Julinek obiekt z terenem zielonym na eventy

Park Julinek obiekt z terenem zielonym na eventy

5. Rancho Pod Bocianem

Szkolenia w plenerze, a może duży event pod chmurką? Rancho Pod Bocianem oferuje wiele możliwości, jak spędzić czas po konferencji lub zorganizować udaną imprezę plenerową. Na imponującym terenie otwartym, liczącym 20 ha, można przygotować piknik firmowy dla 5000 osób.

Scenariusz spotkania wzbogacą dodatkowe atrakcje: park linowy, strzelnica łukowa i wiatrówkowa, quady, park linowy, boiska sportowe. Od kaprysów pogody chronią zadaszone chaty grillowe ze sceną, parkietem, oświetleniem i miejscem dla 1000 osób.

 • Lokalizacja: Przypki, województwo mazowieckie, 25 km od Warszawy.
 • Sale konferencyjne: 8 sal dla maksymalnie 300 osób.
 • Zaplecze noclegowe: 70 pokoi i apartamentów - około 180 miejsc noclegowych.
 • Parking: hotelowy na 150 aut, eventowy na 1000 miejsc postojowych.

Rancho Pod Bocianem najlepsze obiekty z terenem zielonym na eventy

Rancho Pod Bocianem najlepsze obiekty z terenem zielonym na eventy

6. Hotel Pałac Romantyczny

Pałac Romantyczny posiada nie tylko bogatą historię, ale również bogatą ofertę na imprezy plenerowe. W wybudowanym w 2. połowie XIX wieku obiekcie bywali m.in. Fryderyk Chopin, gen. Józef Haller czy Artur Zawisza Czarny. Teraz, jako czterogwiazdkowy hotel, w swoich eleganckich wnętrzach gościć może uczestników konferencji i eventów. 

Pałac Romantyczny oferuje 16-hektarowy park, który został zaprojektowany w stylu angielskim. Organizowano tu integracje, pikniki czy wydarzenia motoryzacyjne dla 6500 osób. W parku znajduje się amfiteatr, idealny na koncerty w plenerze. Obiekt dysponuje 2 namiotami, mieszczącymi 100 i 40 gości, z możliwością dodania dodatkowego zadaszenia, a tym samym - powiększenia przestrzeni dla kolejnych osób.

Na terenie parku podczas pikników działa strefa cateringowa, a we współpracy z agencjami eventowymi - rozstawiane są atrakcje dodatkowe: dmuchańce, trampoliny, bumper ball itp.

 • Lokalizacja: Turzno, województwo kujawsko-pomorskie.
 • Sale konferencyjne: 6 sal, dla maksymalnie 200 osób.
 • Zaplecze noclegowe: 67 pokoi, ponad 120 miejsc noclegowych.
 • Parking: 140 aut.

Hotel Palac Romantyczny obiekt konferencyjny z duzym terenem zielonym

Hotel Palac Romantyczny najlepsze obiekty z terenem zielonym na eventy

7. Hotel Mrągowo Resort & Spa

Kraina Tysiąca Jezior będzie doskonałym pomysłem na wyjazd integracyjny lub imprezę firmową! Szczególnie, jeśli na miejsce eventu wybierze się Hotel Mrągowo Resort & Spa. Czterogwiazdkowy hotel jest położony nad jeziorem Czos, a kompleks Mrągowo Aktiv & Sport nad Jeziorem Czarnym.

Rozbudowana oferta rekreacyjna obejmuje boiska sportowe, 7 kortów odkrytych o nawierzchni ceglanej oraz 2 korty ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki nim można tu realizować wyjazdy połączone z zawodami sportowymi. Zorganizujemy tu też jazdę gokartami, quadami, paintball czy gry plenerowe. Uczestników wyjazdu można zaprosić na ognisko lub grill, rejsy motorówką albo grzybobranie. 

Do hotelu przynależy prywatna plaża i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Hotel Mrągowo Resort & Spa to znakomity wybór na eventy dla 1300 osób, zaś w przypadku imprezy bez noclegu - 3000 uczestników. Hotel znajduje się na terenie liczącym 7 ha, Mrągowo Aktiv & Sport zajmuje natomiast 8 ha.

 • Lokalizacja: Mrągowo, województwo warmińsko-mazurskie
 • Sale konferencyjne: 8 sal dla maksymalnie 500 osób
 • Zaplecze noclegowe: 213 pokoi i apartamentów
 • Parking: 160 aut.

Hotel Mrągowo Resort & Spa obiekt konferencyjny na imprezy plenerowe

Hotel Mrągowo Resort & Spa obiekt na eventy plenerowe

8. BoniFaCio SPA & SPORT RESORT

W malowniczej pradolinie Wkry… tak mogłaby zaczynać się bajka. Prawdziwie bajeczne otoczenie ma jednak usytuowany w tej malowniczej okolicy czterogwiazdkowy hotel BoniFaCio SPA & SPORT RESORT. Kameralny obiekt ma niebagatelne możliwości eventowe!

Położenie na przestronnej (10 ha) polanie leśnej zachęca do zorganizowania tu sportowej rywalizacji. Uczestnicy wyjazdów integracyjnych mają do dyspozycji pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz korty tenisowe. W zimowe miesiące goście hotelu skorzystają natomiast z nart śladowych Rossignol. Polana będzie również idealnym miejscem na pikniki dla nawet 7000 osób! Nadmieńmy, że sam hotel można wynająć na wyłączność.

 • Lokalizacja: Sochocin, województwo mazowieckie
 • Sale konferencyjne: 6 sal dla maksymalnie 210 osób
 • Zaplecze noclegowe: 55 pokoi.  

BoniFACIO Resort Spa Hotel z duzym terenem zielonym na eventy

BoniFACIO Resort Spa hotel z duzym terenem zielonym na eventy i zapleczem rekreacyjnym

9. Wierzbowe Ranczo

Wystarczająco daleko od stolicy, aby odetchnąć od zgiełku miasta, a jednocześnie na tyle blisko, aby z niego sprawnie dojechać, położone jest Wierzbowe Ranczo. Piękne otoczenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zachęca do wyboru Wierzbowego Rancza na miejsce eventu.

Niezależnie od tego, czy będzie to piknik pod chmurką, kolacje grillowe czy gry plenerowe, obiekt zachwyci zaproszonych gości. 8 ha dostępnego terenu pozwoli na zaplanowanie dużej imprezy, a zwolennicy natury i spokoju będą w Wierzbowym Ranczu mieli szansę na prawdziwy kontakt z przyrodą.

Wśród drzew można zaobserwować wolno żyjące konie albo odbyć długie spacery. Na terenie rancza znajduje się stajnia. Goście obiektu mogą zatem pobrać lekcje jazdy konnej na różnym poziomie zaawansowania. Fani mocnych wrażeń mogą się zdecydować na off road, jazdę monstertruckami lub wspinaczkę po ściance. 

 • Lokalizacja: Budy Michałowskie, województwo mazowieckie
 • Sale konferencyjne: 3 sale dla maksymalnie 170 osób.
 • Zaplecze noclegowe: 36 pokoi
 • Parking: 100 aut.

Wierzbowe Ranczo najlepsze obiekty z zielonym terenem na eventy

Wierzbowe Ranczo obiekt konferencyjny z terenem zielonym na eventy plenerowe

10. Olandia

Tym razem bierzemy azymut na Puszczę Notecką, gdzie usytuowana jest prawdziwa perełka: dworsko-pałacowy obiekt Olandia. Początki tego niezwykłego miejsca sięgają XVIII wieku. Obecny wygląd zawdzięcza zakończonej w 2010 roku odbudowie, podczas której zadbano o zachowanie historycznego wyglądu zabytkowego folwarku. Obiekt otacza 2-hektarowy park. Łącznie na terenie zielonym, liczącym 6 ha, można zorganizować koncerty, pikniki i zjazdy dla 10 000 osób

A jakie atrakcje w plenerze warto zaproponować swoim gościom po zakończonej konferencji? Olandia zaprasza do odbycia lotów widokowych, wizyty w Skansenie Olenderskim, gry w minigolfa, jazdy konnej, gry w tenisa lub - po prostu - relaksu na plaży nad Jeziorem Kuchennym. Gości Olandii zachwycą też sauny z widokiem na jezioro.

 • Lokalizacja: Kwilcz/Prusim, województwo wielkopolskie
 • Sale konferencyjne: 5 sal dla 320 osób
 • Zaplecze noclegowe: 60 pokoi i apartamentów, ponad 140 miejsc noclegowych.
 • Parking: 200 aut.

Olandia obiekt z duzym terenem zielonym na eventy

Olandia obiekt z duzym terenem zielonym na eventy

Listę na bieżąco uzupełniamy, więc jeśli chcielibyście polecić obiekt eventowy z naprawdę dużym własnym terenem otwartym, napiszcie do nas! 

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka

Redaktor naczelna serwisu Konferencje.pl. Od 2016 r. nadzoruje proces tworzenia i publikacji treści, opracowuje strategię redakcyjną, dba o jakość i… Czytaj więcej