Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.
Urząd Miejski w Sandomierzu

Urząd Miejski w Sandomierzu

Plac Poniatowskiego 3, 27-600 Sandomierz
www.sandomierz.pl

Dane kontaktowe

...... Pokaż telefony
  • Jarmark Jagielloński

Atrakcje

  • Eventy cykliczne

  • Jarmark Jagielloński i Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa - Urząd Miejski w Sandomierzu Jarmark Jagielloński i Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa

    Współczesny Jarmark umożliwia twórcom rękodzieła z całej Polski prezentację swoich dzieł, a osobom odwiedzającym zapoznanie się z ich twórczością. Towarzyszący mu Turniej Rycerski stwarza szansę kontaktu z dawnymi czasy, przybliża historię rycerstwa polskiego, jego tradycje i zwyczaje. Główne atrakcje, to pokazy walk rycerskich i tańca dworskiego, prezentacja twórczości artystów rękodzielników, pokazy prac twórców rękodzieła, występy sandomierskich zespołów młodzieżowych, koncerty czołowych zespołów prezentujących muzykę dawną, prezentacja zespołów ludowych i muzyki reggae; bezpłatne zwiedzanie Sandomierza trasą Szlaku Jagiellońskiego z udziałem profesjonalnych przewodników; prezentacja multimedialna Szlaku Jagiellońskiego. Na Jarmark i Turniej zjeżdżają się turyści z całej Polski, a zwłaszcza z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego. Sandomierz jest do tego przygotowany, bowiem dysponuje rozbudowaną bazą noclegową ( hotelami, motelami, pensjonatami, kwaterami prywatnymi) i różnorodną bazą gastronomiczną.

    W samym nadwiślańskim grodzie znajduje się łącznie 120 obiektów zabytkowych. Do najbardziej znanych zalicza się Bramę Opatowską z tarasem widokowym, skąd turyści mogą m.in. oglądać doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta, renesansowy Ratusz, Bazylikę Katedralną i Zamek Królewski (Muzeum Okręgowe) pamiętające czasy Kazimierza Wielkiego, Dom Długosza (Muzeum Diecezjalne) oraz jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce – Collegium Gostomianum.