Strona główna    /    Mazowieckie    /    Warszawa    /    MiTo art.cafe.books - ZAMKNIĘTE NA STAŁE

MiTo art.cafe.books - ZAMKNIĘTE NA STAŁE

Waryńskiego 28, 00-650 Warszawa, mazowieckie

Opis obiektu


MiTo art.cafe.books - ZAMKNIĘTE NA STAŁE

OBIEKT ZAMKNIĘTY NA STAŁE

MiTo to nie to, co myślisz, ale to, o czym marzysz.

MiTo to galeria sztuki najnowszej osadzona w modernistycznej formule white cube, brutalnie zderzona z kawiarnią specjalizującą się w tym, co zdrowo alternatywne. MiTo to księgarnia artystyczna i humanistyczna umieszczona w kontekście społecznie zaangażowanej dyskusji, wspierająca myśl odważną i przebojową, styl oryginalny i bezkompromisowy.

MiTo to przestrzeń swobodnie łącząca sztuki plastyczne i wizualne z kampowym lifestylem i wielkomiejskim lansem, akademię z ulicą, ulicę z salonem, literaturę piękną ze światem mody, muzykę z dizajnem, kuchnię z architekturą, kawę z pisaniem i czytaniem, subtelną, filozoficzną debatę z całkiem konkretnie pijącą imprezą, a więc i nisze z mainstreamem i ducha z ciałem…

MiTo to warszawska fabryka kultury, w której dzień w dzień dzieją się rzeczy, które dotąd w jednym miejscu i w jednym czasie w ogóle zdarzyć się nie mogły. MiTo to platforma wymiany myśli i przeżyć, obszar spotkań środowisk artystycznych, biznesowych i intelektualnych. To więcej niż galeria, księgarnia czy kawiarnia w ich rozmaitych a zawsze zadziwiających, może i dziwacznych zbliżeniach, ale mniej niż same te zbliżenia w ich przygodnej jednostkowości. Zdecydowanie więcej niż mieści w sobie taki czy inny concept store, ale też mniej niż pomieścić może muzeum odosobnionej nieświadomości.

Bo to, co powstało raz i co nazwaliśmy MiTo (nie podejrzewając wcale, jak wiele już sama nazwa ta skrywa w sobie tajemnic i niepewności, ile zrodzi nieporozumień i dwuznaczności), stało się dziś i staje się raz po raz jedynie tłem dla zdarzeń, które szukają wciąż swojego imienia.