Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

10 zasad, które warto znać podróżując po świecie


04.08.2010

O różnicach kulturowych wiemy dużo, jednak wciąż za mało. Obrazić kogoś nieznajomością obyczajów w danym kraju to jedno. Zapłacić mandat za nieznajomość przepisów to zupełnie inna sprawa.
 

 


Każdy kraj ma swoje tradycje i zasady. Nic odkrywczego. Odkrywcze wydają się jednak być przepisy, które nawet wśród mieszkańców danego miejsca wywołują szok i zdziwienie.

Krajem, który stworzył najwięcej dziwacznych zasad są Włochy. Lista ze 150 przepisami z różnych regionów włoskich została opublikowana na początku wakacji. Jednym z dziwactw, które zostało ustanowione w Vigevano, miejscowości niedaleko Miediolanu, jest zakaz siadania w cieniu pomników bez względu na lejący się z nieba żar. Taka chwila wytchnienia może kosztować 160 euro grzywny.

Warto poznać chociaż część z przepisów, które wielu spędzają sen z powiek i sprawiają, że włos jeży się na głowie.

Skyscanner opublikował Listę Dziesięciu Najdziwniejszych Praw, by ustrzec turystów przed nieświadomym łamaniem przepisów.

Singapur
Władze Singapuru w odpowiedzi na zaśmiecone chodniki w 1992 zakazały żucia gumy. Porządek w mieście okazał się ważniejszy niż świeży oddech.

Ereclea, Włochy
Ereclea to cudowne miasteczko nieopodal Wenecji, do którego turyści uciekają by zaznać chwili spokoju, wygrzewając się na włoskiej plaży. Jednak ci, którzy zechcą w chwilach zadumy wybudować zamek z piasku, mogą słono zapłacić.

Amsterdam, Holandia
Miasto sławne z tolerancji wszelakiej, zakazuje palenia tytoniu w miejsach publicznych. Prawo to wydaje się być absurdalne, chociażby ze względu na fakt, że w tych samych miejscach marihuanę można palić bez ograniczeń.

Florida, USA
Niezamężne kobiety, które zechcą w niedziele podnieść sobie poziom adrenaliny i zdecydują się skoczyć ze spadochronem mogą być mocno zdziwione kiedy zostaną z tej okazji zaaresztowane.

Szwajcaria
Kraj ciszy i spokoju. Szwajcarzy tak ukochali sobie ciszę nocną, że po godzinie 22.00 istnieje bezwzględny zakaz spuszczania wody w toalecie. Mężczyźni mają jeszcze jedno utrudnienie. W godzinach ciszy nocnej nie mogą załatwiać się na stojąco.

Eboli, Włochy
Całowanie się w poruszającym się środku transportu grozi grzywną w wysokości 500 euro. Zakochani powinni raczej wystrzegać się tego miejsca.

Capri, Włochy
Zakłócania porządku jest karalne. Nawet jeżeli zakłócany jest przez hałasujące buty, takie jak japonki. Hałaśliwe obuwie jest zakazane w tym rejonie.

Alabama, USA
W Alabamie nielegalne jest zasłanianie oczu podczas prowadzenia samochodu.

Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Całowanie w miejscach publicznych jest tam zabronione. W Dubaju nie ma mowy o romantycznych wakacjach.

Południowo-Wchodnia Azja
Tam unikać należy owocu zwanego durian, który ze względu na swój intensywny zapach został zabroniony. Durian jest jednym z dziwniejszych i droższych owoców świata. Swoim wyglądem przypomina jeża.
 

Prawa wymienione powyżej to daleko nie wszystkie niespodzianki jakie czekają na turystów. To jedynie te najbardziej zadziwiające.

 

 

źródło: na podstawie www.skyscanner.net

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne