Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

6601 eventów w rok, czyli sukces Katowic jako destynacji na konferencje

mck spodek katowice sale konferencyjne

29.02.2016

Katowice w rankingu najatrakcyjniejszych destynacji na konferencje idą w górę. To dzięki dobrej komunikacji, niezłej bazie konferencyjnej i noclegowej, a także dzięki otwarciu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, które przyciąga największe eventy w Polsce! Prezentujemy podsumowanie „Raportu turystyki biznesowej w Katowicach w 2015 roku.”

 

 

Duża baza konferencyjna, lotniska i autostrady 

 

 

Z badań rynku wynika, że sukces Katowic to zasługa przede wszystkim dobrej dostępności komunikacyjnej dla dojazdu samochodem, szerokiej i zróżnicowanej bazy konferencyjnej oraz dobrej dostępności komunikacyjnej dla dojazdu komunikacją zbiorową. Nieźle wypadła też baza noclegowa i oferta gastronomiczna Katowic. To potwierdzają fakty – Katowice znajdują się przy głównych szlakach komunikacyjnych (autostrady A4 i A1), a w promieniu 100 km są tu trzy międzynarodowe lotniska.

 

Także liczby mówią same za siebie – w roku 2015 w Katowicach odbyło się 6 601 różnych eventów, z czego 1100 trwało dwa dni lub dłużej. Na wydarzenia konferencyjne i biznesowe przyjechało do Katowic 582 495 osób – to ponad 10% więcej niż rok wcześniej! Uczestnicy konferencji i spotkań biznesowych w ubiegłym roku wydali szacunkowo łącznie niemal 80 mln zł, z czego aż 23 mln zapłacili za noclegi w katowickich hotelach.

 

Więcej na temat bazy konferencyjnej i noclegowej w Katowicach oraz spis obiektów znajdziesz tutaj.

 

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe na światowym poziomie

 

 

Sporą rolę w tym sukcesie odegrało Międzynarodowe Centrum Kongresowe otwarte w marcu 2015 roku. W połączeniu z popularnym Spodkiem, to największa w Polsce przestrzeń konferencyjna. Od otwarcia do końca 2015 roku MCK było gospodarzem niemal 340 imprez, w których wzięło udział 320 000 uczestników. W ten sposób obiekt stał się liderem miejsc na konferencje i spotkania biznesowe w Katowicach. Przede wszystkim tych największych – w 2015 roku w MCK odbyła się jedna z największych imprez targowo-biznesowych w Polsce - międzynarodowe targi gier komputerowych i oprogramowania Intel Extreme Masters. Przez trzy dni miejsce to odwiedziło 104 000 osób. Innymi dużymi wydarzeniami w MCK w 2015 roku były: Europejski Kongres Gospodarczy, który zgromadził 7500 osób oraz Targi Górnicze dla kilkuset wystawców i kilku tysięcy gości.

 

 

Katowice warte każdego eventu

 

 

Z badań wynika, że 93% ankietowanych delegatów ponownie przyjechałoby na konferencję do tego samego obiektu, a 90% wybrałoby Katowice na event. Zatem śmiało można stwierdzić, że władzom miasta udało się osiągnąć cel, by Katowice przestały kojarzyć się wyłącznie z przemysłem ciężkim i zaczęły być traktowane jak miasto dynamicznie się rozwijające i atrakcyjne z punktu widzenia organizatora konferencji i eventów. Wyraźnie zaczęły się opłacać inwestycje z ostatnich siedmiu lat, które kosztowały łącznie ponad 2,6 mld zł.

 

Badania zostały przeprowadzone przez dr. Krzysztofa Cieślikowskiego z katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, we współpracy z katowickim samorządem i na ich podstawie powstał „Raport turystyki biznesowej w Katowicach w 2015 roku”.

Pełną wersję raportu można pobrać ze strony Katowice Convention Bureauhttp://www.convention.katowice.eu/?page=dokumenty

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Restauracje Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne