Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Barman Tomasz Małek z Flair Factory najlepszy na świecie

flair factory, pokaz barmanski,

09.11.2010

W dniach 22-23 października w stolicy hiszpańskiej Katalonii – Barcelonie odbyła się finałowa runda jednego z największych konkursów barmańskich o randze mistrzostw świata – SKYY Global Flair Challenge 2010.

 

 


Najlepszy okazał się reprezentant Polski - Tomasz Małek z Flair Factory. To właśnie jemu przyznano tytuł mistrza świata 2010 barmanów w stylu flair

W zawodach udział wzięli najlepsi flairowi barmani na świecie, którzy wcześniej musieli wygrać poszczególne rundy eliminacyjne organizowane w sumie na pięciu kontynentach.

SKYY Global Flair Challenge to zawody, podczas których barmani występują w stylu „flair” - niekonwencjonalnej i efektownej sztuce przygotowania koktajli, w czasie której wykonuję się skomplikowane ewolucję sprzętem barmańskim i butelkami.

SKYY Global Flair Challenge to jedyny konkurs barmańskim organizowany na prawdziwie globalną skalę. Zaledwie w cztery lata zawody te stały się jednym z najbardziej renomowanych wydarzeń barmańskich na świecie. Aby zakwalifikować się do finału uczestnicy musieli wygrać jedną z 14 rund eliminacyjnych organizowanych na całym świecie.

Pierwszego dnia odbyła się ostateczna runda eliminacyjna, wyłaniająca sześciu najlepszych. Decydująca rozgrywka odbyła się drugiego dnia zawodów. Niespodziankę swoimi umiejętnościami sprawili reprezentanci krajów azjatyckich, którzy najbardziej skomplikowane ewolucję ujawnili dopiero w rundzie finałowej. Na szczęście dobra forma reprezentanta Polski, którą utrzymywał na zawodach od początku roku, nie opuściła go w tym najważniejszym momencie. Werdykt sędziów nie pozostawił  żadnych wątpliwości. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Świata 2010 barmanów w stylu flair po raz pierwszy w historii tych zawodów powędrował w ręce Tomasza Małka!

- Zawsze marzyłem o tym, aby wygrać SKYY Global Flair Challenge. W zeszłym roku prawie mi się to udało. Zająłem II miejsce i do zwycięzcy zabrakło mi naprawdę niewielkiej ilości punktów. Tym razem nie chciałem, aby sytuacja się powtórzyła, dlatego poświeciłem jeszcze więcej czasu na trening i przygotowania… Jak widać udało się. Jestem bardzo szczęśliwy – mówi zwycięzca zawodów, Tomasz Małek.

To już trzecie tego rodzaju osiągnięcie w karierze utalentowanego Polaka. Poprzednie tytuły mistrzowskie Tomek zdobył wygrywając zawody „Nations Flair Challenge” w Las Vegas w 2008 roku oraz „Roadhouse World Flair” w Londynie w roku 2009.

Tomasz Małek wspólnie z kolejnym niezwykle utalentowanym polskim barmanem flairowym - Markiem Posłusznym - regularnie startują na zawodach na całym świecie prezentując swoje nietypowe umiejętności i zdobywając przy tym wyróżnienia przeznaczone dla najlepszych.

W 2008 roku  Tomasz Małek i Marek Posłuszny powołali do życia agencję barmańską Flair Factory, która dziś jest wiodącą firmą świadczącą kompleksowe usługi dla rynku MICE i HoReCa organizując pokazy barmańskie w stylu flair, przeprowadzając warsztaty i szkolenia oraz zapewniając catering alkoholowy poprzez wynajem mobilnych modułowych barów wraz z profesjonalną obsługą barmańską.


źródło: www.flairfactory.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Obiekty kultury Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne