Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

CSR a firmy eventowe

csr w firmach eventowych

18.07.2011

Znaczenie CSR ciągle rośnie; firmy, które osiągnęły wysoki poziom dojrzałości zdają sobie sprawę, że odpowiedzialne istnienie w biznesie wymaga wdrożenia kompleksowej strategii działań z zakresu odpowiedzialności społecznej. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że wdrażanie takiej strategii, a nawet tworzenie jej podstaw może rozpocząć się w formie imprezy firmowej lub wyjazdu incentive.

Takie rozwiązanie z pewnością przyniesie wiele dobrego. Oprócz oczywistych korzyści wizerunkowych należy zwrócić uwagę na niezaprzeczalne walory motywacyjne; pracownicy, którzy zostaną zaangażowani w opracowywanie firmowej strategii od podstaw, z pewnością będą bardziej chętni do włączenia się w jej realizację, a czas spędzony wspólnie na tworzeniu czegoś pożytecznego pozwala zbudować silne relacje w zespole.

Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mogą być również elementem wyjazdu incentive, który wzbogacony o aspekty CSR, nie będzie kojarzony jedynie z ekstrawagancką rozrywką. Uczestnicy mogą np. wspólnie posadzić drzewka lub wyremontować dom dziecka, czy inny wymagający pomocy ośrodek. Przykładem takiego projektu była organizacja wyjazdu dla ponad 150 specjalistów Human Resources ze wszystkich światowych oddziałów koncernu Shell. Mimo, że program obfitował w różnorodne atrakcje, to dla uczestników największą wartość miały elementy związane z realizacją idei „give instead
of take”. Zadaniem uczestników było odnowienie jednego z warszawskich domów dziecka wraz z przynależącym do niego placem zabaw w ogrodzie. Wszyscy byli dumni, że robią coś dobrego dla lokalnej społeczności, a przy tym mieli okazję lepiej poznać swoich zagranicznych współpracowników w niecodziennych okolicznościach, co skutecznie cementuje zespół.

Działania podejmowane w ramach Corporate Social Responsibility bywają wykorzystywane przez firmy jedynie w celach wizerunkowych z pominięciem dbałości o realne efekty. Na szczęście nie jest to nagminna praktyka, a dobre zaplanowanie działań już na etapie tworzenia strategii jest gwarancją sukcesu. Znaczenie CSR podkreślił ostatnio wicepremier Włodzimierz Pawlak, który zauważył, że firmy przestrzegające zasad CSR mają pozytywny wpływ na rzecz przezwyciężania społecznych barier rozwojowych, zapewniają lojalność klientów i budują pozytywny wizerunek firmy. Pod koniec maja 2011 Zespół ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przyjął rekomendacje w zakresie wdrażania założeń koncepcji CSR w Polsce, które przekaże Prezesowi Rady Ministrów.
 

 

Autor: Krzysztof Michniewicz – Dyrektor Generalny ICP Group

ICP Group działa w segmencie MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Events). Tworzą ją: Incentive Concept, Live Marketing Concept oraz Incentive Concept Poland. Agencje związane są z marketingiem doświadczeń oraz incentive travel – specjalizują się w planowaniu i realizacji strategii motywacyjnych, programów
i wyjazdów incentive, tworzeniu i realizowaniu komunikacji eventowej oraz produkcji eventów, a także realizowaniu projektów incomingowych.

 

 

źródło: www.incentive-concept.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Centra kongresowe i targowe; Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne