Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Grecka turystyka pogrąża się w kryzysie


28.05.2010

Błędne koło się zamyka. Grecki rząd planował finansować powrót gospodarki na właściwą drogę z przychodów z turystyki, a już na samym początku sezonu turystycznego wiadomo, że zyski z sektora turystycznego będą mniejsze niż dotychczas.

 


Jak wynika z obliczeń Stowarzyszenia Greckich Przedsiębiorstw Turystycznych (SETE) liczba rezerwacji może spaść o 30% w porównaniu z poprzednim sezonem.

Spadek zainteresowania tym regionem wśród turystów spowodowany jest zamieszkami i strajkami, których w ostatnich tygodniach w Grecji nie brakuje.

Rząd powołał sztab kryzysowy, którego zadaniem jest znalezienie sposobu na przyciągniecie turystów do Grecji. Głównym przemysłem Grecji jest właśnie turystyka, która tworzy co najmniej 20 procent PKB. Sektor turystyczny jest również największym rynkiem pracy w Grecji.


źródło: na podstawie www.dziennik.pl
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne