Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotele na sprzedaż


14.09.2010

Hotel Polan w Zielonej Górze i i Hotel Prosna w Kaliszu jesienią bieżącego roku zostaną zamknięte i wystawione na sprzedaż.
 

 

 


Oba trzygwiazdkowe obiekty, należące do Grupy Orbis, zamiast zarabiać – od dłuższego czasu generują straty.

Polan jest w złym stanie technicznym i wymaga dużych nakładów finansowych, co w przypadku niskiego obłożenia hotelu i braku perspektyw na zwiększenie popytu jest nieopłacalne. Podobnie ma się sytuacja z Hotelem Prosna. Polan zamknięty zostanie z dniem 15 października, natomiast miesiąc później – 15 listopada, działalność zakończy Prosna.

Obiekty wraz z działkami przeznaczone zostaną na sprzedaż.

Grupa Hotelowa Orbis jest największą siecią hoteli w Polsce i Europie Środkowej. Obecnie przechodzi transformację. Z grupy zrzeszającej różne podmioty branży turystycznej zmienia sie w firmę świadczącą usługi hotelarskie.

W ostatnim czasie na sprzedaż wystawiony został również czterogwiazdkowy Hotel Senator położony w nadmorskim Dźwirzynie. Cena minimalna to  47,5 mln zł. Sprzedaż obiektu jest wynikiem postawienia w stan likwidacji spółki Chemia Polska, właścicela obiektu, posiadającego 53% udziałów.  Senator to potężny kompleks hotelowo-rekreacyjny położony nad brzegiem morza w sosnowym lesie. Hotel posiada bogatą ofertę zarówna dla klientów biznesowych jak i indywidualnych. W hotelu znajduje się 123 komfortowych pokoi oraz 4 w pełni wyposażone sale konferencyjne, z których największa pomieści 200 osób.

Los Senatora i orbisowskich hoteli w najbliższym czasie podzieli także hotel Merkury, zlokalizowany w Straszynie, koło Gdańska. Atutem tego dwugwiazdkowca jest jego położenie – niedaleko lotniska im Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz przy autostradzie A1. Sugerowana cena do 6,5 mln zł.źródło: na podstawie www.orbis.pl
                                       www.hotelsenator.pl
                                       www.horecanet.pl

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne