Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

ICCA nagradza zdjęcie nagiego mężczyzny


13.09.2010

Norweskie Convention Bureau wygrało konkurs organizowany przez stowarzyszenie ICCA na najlepszą kampanię promocyjną regionu.
 

 

 

 

Zwycięskie zdjęcie zatytułowane” Norway for natural reasons” przedstawia nagiego mężczyznę stojącego na skale z podniesionymi z zachwytu rękoma, zwróconego przodem w stronę gór.

Nagroda za najlepszy marketing miejsc przyznawana jest przez ICCA od 1997 roku. Nagradzane są przede wszystkim pomysł, wysiłek i osiągnięcia jakie organizacja zdobyła promując markę miejsca.

Norweska kampania zaprezentowana została podczas 48. kongresu ICCA, który miał miejsce we Florencji we Włoszech. Dyrektor Biura Convention w Norwegii, Bente Bratland Holm przyznała, że umieszczenie nagiego mężczyzny w kampanii wiązało się z pewnym ryzykiem braku akceptacji. Na szczęście zdjęcie promujące kraj spotkało się z ciepłym przyjęciem i zyskało popularność. Trzyletnia kampania, która pochłonęła zaledwie 1 milion euro pomogła przyciągnąć zagranicznych turystów, którzy zostawili w Norwegii 93 miliony euro.

Norweskie Convention Bureau jest idealnym przykładem na to, że nawet dysponując niewielkim budżetem można osiągnąć wielki sukces.

Wydawałoby się, że podobną koncepcją kierowali sie twórcy kampanii internetowej promującej miasto Gdańsk. Na filmie krążącym po internecie jest również nagi mężczyzna. Różnica jest taka, że Norweg stoi i zachwyca się widokiem, natomiast Polak biega po polu w snopku siana. Jedyne co jest pewne to fakt, że filmik z nagim rolnikiem w roli głównej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na chwilę obecną ma ponad 362 tysiące wyświetleń na serwisie YouTube. By go odnaleźć należy wpisać: Fale GDN 1.

Jakie będą efekty kampanii promującej Gdańsk, to dopiero się okaże.


źródło:  na podstawie www.iccaworld.com
                                        www. gdansk.naszemiasto.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Centra kongresowe i targowe; Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne