Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Inspiracje ze świata Hyatt wprowadza hipoalergiczne pokoje

hipoalergiczne pokoje

25.11.2010

Naprzeciw alergikom i astmatykom wychodzi coraz większa liczba hoteli. Problem jest na tyle popularny, a dla chorych na tyle irytujący, że pokoje wolne od uciążliwych roztoczy i pleśni stają się prawdziwym hitem.

 

 


W ubiegłym miesiącu międzynarodowa sieć Hyatt Hotels rozpoczęła inicjatywę Respire by Hyatt, która ma na celu wybrane, zwykłe pokoje przemienić w hipoalergiczne w 125 obiektach hotelowych sieci na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Na chwilę obecną hipoalergiczne pokoje oferowane są w 70 hotelach tej firmy.

Podczas podróży i pobytów w hotelach ciężko przewidzieć czego można się spodziewać. Środowisko i powietrze nie zawsze są jak w domu, a dla osób z alergią może to stanowić niemały problem. O zdrowie gości hotelowych pomogła zadbać firma Pure Solutions.

Jedna noc w pokoju hotelowym może wywołać spuchnięte oczy, zatkany nos czy drapanie w gardle, a w efekcie końcowym spadek formy. Dla turysty biznesowego może to oznaczać nieudane spotkanie.

Niektóre hotele podejmują kroki by sprostać wymaganiom alergików montując np oczyszczacze powietrza, zasłony, które są siedliskiem kurzu, zastępują roletami i usuwają dywany. Jednak Hyatt postanowił swoje pokoje całkowicie uwolnić od roztoczy, podejmując współpracę z Pure Solutions.

Pure Solutions wykorzystuje proces sześciu kroków z dezynfekcją systemu ogrzewania i klimatyzacji włącznie. Według przedstawicieli firmy, metoda ta eliminuje 98% wirusów, bakterii i innych substancji drażniących znajdujących się w powietrzu. Specjalne maszyny zabijają pleśń i inne niepożądane organizmy. Wszystkie twarde i miękkie powierzchnie są dezynfekowane przy użyciu specjalnego sprayu, materace i poduszki posiadają dodatkowe pokrowce, a każdy pokój wyposażony jest w specjalistyczny oczyszczacz powietrza.

Pokoje hipoalergiczne stają się coraz modniejsze nie tylko za oceanem. Coraz więcej sieci hotelowych na całym świecie dba o zdrowie swoich gości.


źródło: na podstawie http://health.usnews.com

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne