Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

know-how Jak zrobić konferencję na Gadu-Gadu lub Skype? Cześć II Praktyczny punkt widzenia


17.05.2010

Dwa najbardziej popularne w Polsce komunikatory internetowe, które pozwalają na przeprowadzenie konferencji, w mniejszym lub większym zakresie, to Gadu-Gadu i Skype.

 


Konferencja na Gadu-Gadu

GG oferuje obecnie trzy możliwości kontaktu: napisz, zadzwoń i video, dzięki czemu użytkownicy mogą rozmawiać tekstowo, głosowo i widząc się wzajemnie.
 
Aby przeprowadzić konferencję tekstową na GG należy wybrać osoby z listy, z którymi chce się rozmawiać i zaznaczyć je lewym przyciskiem myszy, trzymając jednocześnie przycisk ctrl.
Kiedy wybrane nazwiska zostaną podświetlone, z Menu wybieramy opcję: Konferencja. Dzięki takiemu zabiegowi jednocześnie może rozmawiać - pisząc kilka osób (w jednym okienku).

Zrewolucjonizowana wersja GG pozwala na prowadzenie videokonferencji pomiędzy dwiema osobami. Narzędzia potrzebne do rozmowy video to mikrofon, głośniki oraz kamera internetowa. Wymagana  jest również duża przepustowość łączy.

GG poinformuje użytkownika, czy rozmówca posiada kamerę i czy można z nim porozmawiać wideo – na liście kontaktów pojawi się niebieska ikonka kamery obok danego kontaktu.

Gadu-Gadu jest programem ciągle aktualizowanym. Każda kolejna wersja daje użytkownikom nowe możliwości. Wciąż jednak nie ma opcji przeprowadzenia konferencji, podczas której jednocześnie rozmawia wiele osób, widząc się wzajemnie.
Na chwilę obecną takie spotkania on-line są możliwe dzięki zaawansowanej technologii innych firm, np. Cisco.

GG cieszy się dużą popularnością, jeżeli chodzi o możliwość pisemnej dyskusji. Jednak w przypadku tele bądź videokonferencji -  prym wiedzie Skype.


Konferencja na Skype


Skype jest ogólnodostępnym narzędziem, które jakiś czas temu przyjęło się na dobre, zastępując nawet zwykłe rozmowy telefoniczne. Możliwość wykonywania darmowych rozmów za pomocą Skype przekonała do siebie wielu użytkowników. Przy zastosowaniu kamery internetowej możliwa jest również videokonferencja – osoby rozmawiające widzą się wzajemnie.


Aby głosowo mogło porozmawiać ze sobą kilka osób, wystarczy wybrać rozmówców z listy kontaktów (zaznaczać trzymając przycisk ctrl) i wybrać opcję Rozmowy Głosowej. Dużym plusem jest możliwość dołączenia kolejnego rozmówcy w trakcie trwanie konferencji. Wystarczy w trakcie rozmowy kliknąć prawym przyciskiem myszy kontakt z Listy kontaktów i wybrać: Zaproś do konferencji. Dzięki temu w jednej chwili może dyskutować kilka osób.


W starszej wersji programu można rozpocząć konferencję klikając kolejno: Kontakty, Utwórz konferencję, a następnie wybrać uczestników i kliknąć przycisk Dodaj.

 

Mimo, że na chwilę obecną videorozmowa jest realna tylko w wersji jeden na jeden, istnieje możliwość wykorzystania Skype'a podczas zwykłej konferencji - łącząc się z mówcą można emitować obraz na dużym ekranie, tak by był widoczny dla wszystkich osób zgromadzonych w sali.
 

Narzędzia do rozmów na odległość są ciągle ulepszane. Dla wygody użytkowników dostępne są coraz to bardziej zaawansowane funkcje. Pamiętajmy jednak, że technologia ma jedynie wspierać człowieka w jego działaniach.

 

 

źródło: http://www.gadu-gadu.pl
            http://www.skype.com
 

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne