Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Konferencja EMEC 2011 w Dusseldorf – przeczytaj relację Anny Górskiej z GCB

MPI konferencja EMEC

18.02.2011

W dn. 13-15 luty br. w Dusseldorfie odbyła się coroczna konferencja stowarzyszenia Meetings Professionals International (MPI) European Meetings & Events Conference EMEC 2011, w której uczestniczyła Pani Anna Górska, Prezes Zarządu GOT/GCB, jedyny członek MPI z Pomorza.

 


Wśród prelegentów znaleźli się światowej sławy eksperci m.in. Andy Bounds, Robert Benninga, Markus Hofman, Frans Johannsen. Główny nacisk położony został na osobisty rozwój uczestników,  dlatego przeważające tematy dotyczyły psychologii społecznej oraz porad jak osiągnąć sukces w życiu.
Uczestnicy mogli codzienne wybrać z szeregu ciekawych wykładów i szkoleń, gdzie prelegenci nie tylko prezentowali  swój temat, ale również zachęcali uczestników do interaktywnego udziału w ich zajęciach. 


Pierwszego dnia Pani Górska uczestniczyła w Forum dla Liderów Oddziałów, tzw. Chapterów, gdzie oprócz spraw organizacyjnych dot. funkcjonowania oddziałów, wystąpił Robin Sharma, międzynarodowy doradca i specjalista kształcący umiejętności przywódcze liderów. Według niego każdy może zostać liderem bez oficjalnego tytułu, ale pod warunkiem spełnienia kliku kryteriów, m.in.  liderzy muszą umieć inspirować innych, nie eksponować swojego ego, być przykładem dla innych, myśleć długofalowo, inwestować w siebie poprzez ciągłe nabywanie nowych umiejętności.
Kolejnym interesującym wykładem, w którym uczestniczyła Pani Górska była prelekcja pt. "Jaka będzie przyszłość spotkań"? Poruszono tam następujące kwestie: media społecznościowe będą odgrywały coraz większą rolę w przemyśle spotkań, obiekty konferencyjne będą musiały zmienić się  dostosowując do najnowszych trendów, czyli m.in. być obiektami nastawionymi na proekologiczne rozwiązania oraz oferować zaawansowane technologie.


Podczas wykładów poświęconych sukcesowi najczęściej pojawiała się kwestia pasji i inspiracji, co nas inspiruje i jak możemy inspirować innych. A aby osiągnąć sukces nie trzeba tak wiele, jedynie wybrać to co chcemy robić w życiu i robić to najlepiej jak potrafimy,  najlepiej z pasją. 


- Bardzo podobał mi się pomysł zorganizowania tzw. Flash Point, gdzie prelegenci mieli możliwość w ciągu 15 minut zaproszenia i zachęcenie do udziału w swoich sesjach. Kilka sesji jest prowadzonych w tym samym czasie i dzięki temu można zorientować się czy temat spotkania spełnia  nasze oczekiwania. Zapobiegamy wówczas, że wybrany wykład, nie jest tym czego oczekiwaliśmy, mogąc zainteresować się innym tematem - mówi Pani Anna Górska.


Konferencja zgromadziła w Dusseldorfie ponad 300 uczestników. Polski Klub MPI liczy niespełna 50 członków. W dniu 6 grudnia br. jedna z konferencji MPI odbędzie się w Gdańsku.

 


źródło: www.gdanskconvention.pl (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Restauracje Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne