Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Małopolska promuje się jako stolica turystyki biznesowej

Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych

14.11.2012

W dniach 30-31 października 2012 r. w Oslo i Sztokholmie przedstawiciele polskiej branży spotkań wzięli udział w warsztatach branżowych zorganizowanych w ramach unijnego projektu „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych”.

 


Głównym założeniem skandynawskiego szkolenia było podniesienie konkurencyjności oferty turystyki biznesowej Małopolski wśród zagranicznych organizatorów spotkań. Prezentacje w Sztokholmie i Oslo przygotowane zostały przez partnerów projektu: Województwo Małopolskie, Krakow Convention Bureau Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miasta Krakowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe - przyszłego operatora Centrum Kongresowego ICE w Krakowie. W spotkaniach wzięli także udział przedstawiciele 4 krakowskich biur-organizatorów spotkań biznesowych: Intercrac, Jordan, Haxel i DMC Poland. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości, zostały nawiązane kontakty wśród małopolskich i skandynawskich organizatorów spotkań.

- Prezentując potencjał Małopolski w Oslo i Sztokholmie pragnęliśmy zapewnić naszych północnych sąsiadów, że Małopolska jest idealnym kierunkiem podróży biznesowych - deklaruje Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Tym, co już teraz przyciąga przedstawicieli branży spotkań do Małopolski jest dynamicznie rozwijająca się infrastruktura hotelowo – konferencyjna, wyjątkowe walory turystyczne regionu i bogate dziedzictwo kulturowe – dodaje dyrektor Kantor.

Małopolska dysponuje szerokim potencjałem zaspokajającym wszystkie potrzeby turystów biznesowych. Region posiada największą liczbę sal konferencyjnych w Polsce - jest ich tu prawie 300, w tym ponad 130 w samym Krakowie. Tylko w Małopolsce z powodzeniem organizowane są spotkania biznesowe w obiektach zapewniających magiczną i historyczną oprawę m.in. na Zamku Królewskim na Wawelu, w zabytkowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego, w stylowych obiektach na terenach górskich, m.in. w Zakopanem i w Krynicy-Zdroju czy kilkaset metrów pod ziemią – w światowej sławy kopalniach soli w Bochni i Wieliczce.

O atrakcyjności małopolskiej turystyki biznesowej świadczą też dane z raportu „Przemysł spotkań w Polsce – Poland Meetings & Events Industry Report 2011”,  według którego w 2011 roku w stolicy Małopolski zorganizowano ponad 8,3 tys. imprez z zakresu przemysłu spotkań, co w rankingu ogólnopolskim plasuje Kraków na pierwszym miejscu pod względem liczby spotkań biznesowych. Miasto z pewnością wyróżni się na mapie przemysłu spotkań po otwarciu jednego z najnowocześniejszych centrów konferencyjnych w Europie - Centrum Kongresowego ICE  International Conferencing & Entertainment o powierzchni 36 tys. mkw. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2014 r. W najbliższych latach zostanie także otwarte Centrum Konferencyjne Gromada o powierzchni 5 tys. mkw. oraz wielofunkcyjna sala widowiskowo-sportowa dla 15 tys. widzów. Niebagatelną inwestycją dla przemysłu spotkań w Małopolsce może być również budowa Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków z 13 tys. mkw. powierzchni. W ramach projektu oferta turystyki biznesowej Krakowa i Małopolski w 2012 i 2013 roku zostanie  zaprezentowana także na największych targach turystyki biznesowej: w Barcelonie, Frankfurcie, Londynie, Paryżu i Brukseli.

Projekt pn. „Promocja turystyki biznesowej w Małopolsce na rynkach zagranicznych” realizowany jest przez Województwo Małopolskie wraz z Krakow Convention Bureau Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskim Biurem Festiwalowym. Program otrzymał dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

źródło: www.krakow.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Centra kongresowe i targowe; Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne