Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ochrona własności intelektualnej podczas eventu


28.09.2010

 - Niektóre elementy eventu - szczególnie te o charakterze twórczym - podlegają ochronie prawnej. Dotyczyć to może scenariusza, scenografii, oprawy graficznej i muzycznej, a gdy  mamy do czynienia z eventem w postaci koncertu, występu, kabaretu - chroniona jest treść tych występów, jak tekst, muzyka, artystyczne wykonanie. Jednak sam pomysł na event takiej ochronie nie podlega.

 

Każdy pomysł można bowiem zrealizować odmiennie, a dopiero taka konkretna i twórcza jego realizacja będzie podlegać ochronie – komentuje adwokat Krzysztof Czyżewski, szef zespołu Własności Intelektualnej i Nowych Technologii z kancelarii Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp.k., który poprowadzi specjalne szkolenie w tym zakresie kierowane do przedstawicieli branży eventowej 8 października br. podczas drugiego dnia targów EVENT 2010 organizowanych w warszawskim centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi i udział w szkoleniach jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na www.targievent.pl/rejestracja.

W trakcie spotkania zatytułowanego „Ochrona własności intelektualnej: pomysł scenariusz, tekst, muzyka, wykonanie, nagranie - co organizator eventu powinien wiedzieć?” uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. czy event jest chroniony prawem autorskim, czy sam pomysł na event jest chroniony, skąd wziąć i jak opłacić prawa autorskie wykorzystywane w ramach eventu oraz jak bezpiecznie i korzystnie zawrzeć umowę z muzykiem lub zespołem. Organizatorem szkolenia jest Kancelaria Prawna Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, jedna z czołowych firm prawniczych w kraju specjalizująca się w prawie autorskim, ochronie własności intelektualnej, obsługująca artystów i środowisko show biznesu. Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów EVENT 2010 odbywać się będą w dniach 7-8 października br. O wstępie na szkolenia decydować będzie kolejność przyjścia. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.targievent.pl.

- Przygotowanie udanej imprezy wymaga dobrego pomysłu, a także odpowiedniego zaplecza, fachowej organizacji, doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy osób organizujących dane wydarzenie. Dlatego na targach Event obok szerokiej oferty produktów i usług dedykowanych branży eventowej odbędzie się seria szkoleń i konferencji poruszających aktualne zagadnienia i problemy nurtujące branżę. Ważny element kompleksowego przygotowania imprezy stanowią również kwestie związane z zastosowaniem i przestrzeganiem przepisów prawnych odnośnie ochrony własności intelektualnych. Warto z pewnością skorzystać z doświadczeń i wiedzy ekspertów w tym zakresie, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i niejasności – komentuje Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora Targów EVENT.

W trakcie debaty uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie elementy, szczególnie o charakterze twórczym, podlegają ochronie prawnej. Omówione zostaną kwestie możliwości ochrony np. scenariusza eventu, scenografii wykorzystanej podczas eventu, oprawy graficznej i muzycznej eventu, a także ochrony treści występów w postaci tekstu, muzyki, artystycznego wykonania m.in. podczas koncertów, występów czy kabaretów. Ponadto poruszone zostaną zagadnienia związane z ochroną samego pomysłu na event oraz jego konkretnej i twórczej realizacji. Prowadzący również zwrócą uwagę na sprawy związane z nabywaniem praw do muzyki, tekstu, efektów graficznych, dżingla, itp. oraz korzystania z praw przysługujących właścicielowi chronionego elementu. Na pytania uczestników szkolenia odpowie adwokat Krzysztof Czyżewski, szef Zespołu Własności Intelektualnej i Nowych Technologii, prowadzący szkolenie na targach EVENT 2010.

W programie szkoleń i spotkań merytorycznych towarzyszących targom znajdą się również zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu i promocji eventów, opracowaniu koncepcji i technicznej realizacji eventów, ich ewaluacji, a także kwestiom etycznym związanym z działalnością w branży eventowej.

Druga edycja Targów Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów EVENT odbędzie się w nowoczesnym centrum MT Polska w Warszawie przy ul Marsa 56 c. Jest ono położone zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Na miejsce dostać się można transportem własnym lub komunikacją miejską. Centrum zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek, a w sąsiedztwie kursuje 10 linii autobusów z różnych punktów Warszawy. Dodatkowo, ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego można dojechać Pociągami Kolei Mazowieckich.
 

 

źródło: www.targievent.pl (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Obiekty kultury Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne