Pobierz ebooka

Pobierz ebooka

Pobierz e-book

Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   Dozwolone imprezy plenerowe i wesela do 150 osób! Rusza 4. faza odmrażania gospodarki


Dozwolone imprezy plenerowe i wesela do 150 osób! Rusza 4. faza odmrażania gospodarki

Dozwolone imprezy plenerowe i wesela do 150 osób! Rusza 4. faza odmrażania gospodarkiNa zdjęciu: Dozwolone imprezy plenerowe i wesela do 150 osób! Rusza 4. faza odmrażania gospodarki

Na tę wiadomość czekało wiele osób. Podczas konferencji 27 maja br. premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w ramach 4. fazy odmrożenia gospodarki. Od 30 maja możliwe będzie organizowanie imprez plenerowych, w tym koncertów, a od 6 czerwca przygotowanie wesel do 150 osób. Otwarte zostaną m.in. restauracje, siłownie i kina.

Informacja ogłoszona podczas konferencji ucieszy organizatorów wesel i innych uroczystości rodzinnych, którzy od 6 czerwca będą mogli przygotować spotkania dla 150 uczestników, przy zachowaniu niezbędnego reżimu sanitarnego.

Już od 30 maja możliwa będzie organizacja imprez plenerowych, w tym koncertów dla maksymalnie 150 osób. Obowiązywać na nich będzie zasłanianie ust i nosa oraz utrzymanie dystansu społecznego. Według nowych zasad od 6 czerwca będzie można organizować targi, kongresy i wystawy.

Od 30 maja hotelowe restauracje i bary będą otwarte dla gości, którzy spożyją na miejscu. Dzięki planowanym zmianom hotele i obiekty noclegowe tydzień później poszerzą swoją ofertę o baseny, siłownie, strefy fitness i salony masażu.

Od 6 czerwca otwarte zostaną sale zabaw, parki rozrywki, kina i teatry. Nadal wyłączone z działalności pozostają kluby i dyskoteki.

Również od tego dnia, zgodnie z projektem rozporządzania opublikowanym 28 maja br., dopuszczalne jest organizowanie: wystaw, targów, konferencji, kongresów, przedstawień, spektakli, projekcji filmów lub nagrań wideo – w przypadku realizowania przez ich uczestników obowiązku zakrywania ust i nosa oraz pod warunkiem udostępnienia ich uczestnikom, widzom lub klientom nie więcej niż połowy liczby miejsc. Dziennik Ustaw z dn. 29 maja br. uwzględnia możliwość realizacji ww. wydarzeń "pod warunkiem, aby w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi".

Zdj. pexels.com