Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

ORBIS S.A pomoże przy Konkursie Chopinowskim


30.09.2010

„Zarząd PBP Travel Time (dawniej PBP Orbis) złożył wniosek o postawienie firmy w stan upadłości. Jest to wynikiem decyzji właściciela – grupy Enterprise Investors o niefinansowaniu biura podróży. W konsekwencji, ORBIS S.A. odbiera spółce z grupy Enterprise Investors licencję na posługiwanie się marką Orbis Travel.” – taka informacja obiegła wczoraj Polskę.

 

Jak ma to zazwyczaj miejsce w przypadku upadku biura podróży - priorytetową sprawą jest sprowadzenie z zagranicy turystów korzystających z usług firmy, przebywających obecnie na wakacjach. Na stronie orbistravel.pl na bieżąco pojawiają się informacje mające pomóc turystom powrócić do kraju. Z Grecji, Turcji, Egiptu wracają klienci biura podróży Orbis Travel. Wszystko wydaje się przebiegać sprawnie.

Więcej wątpliwości budzi inna kwestia. Orbis Travel miało obsłużyć Konkurs Chopinowski – wydarzenie na skalę ogólnoświatową, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest jednym z najstarszych konkursów muzycznych na świecie, o wielkim prestiżu i światowym rozgłosie. W tym czasie do Warszawy zjeżdżają największe młode talenty pianistyczne. „Wygranie lub otrzymanie jednej z nagród na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim ułatwia karierę artystyczną uczestnika, toruje mu drogę do najsłynniejszych sal koncertowych.” – to bezdyskusyjnie świadczy o potędze tego wydarzenia.

Biuro Orbis Travel, które wczoraj zakończyło swoją działalność miało być jednym z głównych organizatorów przyjazdów gości do Warszawy. W momencie kiedy oczy całego świata muzycznego skierowane są na Polskę konieczne było przedsięwzięcie odpowiednich kroków.

ORBIS S.A podjął się pomocy przy obsłudze Konkursu. Ireneusz Węgłowski prezes firmy zapewnił, że na upadłości Orbis Travel nie ucierpią goście konkursu.

 

Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku spółka Orbis Travel została sprzedana, jednakże nowy właściciel – spółka należąca do Enterprise Investors, na mocy umowy licencyjnej posługiwał się znakiem „Orbis Travel” .


Firma ORBIS S.A planuje skupić swoją działalność na hotelarstwie, był to też jeden z powodów sprzedaży Orbis Travel,  jednak w przypadku kiedy marka jest zagrożona, ORBIS S.A na czas trwania konkursu "przejmuje" obowiązki nieistniejącej już Spółki Orbis Travel.


Inauguracja Konkursu Chopinowskiego odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.30 w Filharmonii Narodowej. XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina trwać będzie do 23 października.

 


źródło: na podstawie: http://pl.chopin.nifc.pl
                                        http://www.tvn24.pl
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne