Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Pierwszy kierunek studiów w Polsce dla Organizatorów Megaimprez

szkolenia branżowe

12.07.2011

Wrocławski stadion na Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012 pozostaje jeszcze w budowie, ale specjaliści Wyższej Szkoły Handlowej są już na starcie do zdobycia wyższego wykształcenia, które pozwoli im na profesjonalną organizację mega przedsięwzięć kulturalnych i odnalezienie się w międzynarodowym środowisku.

Przeznaczeniem stadionu są nie tylko mecze piłkarskie, ale również międzynarodowe wydarzenia kulturalne, w tym wielkie koncerty, mega eventy, na które przyjeżdżać będzie ponad 40.000 osób. W najbliższym czasie powstanie również Międzynarodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, zaś przy Hali Stulecia utworzono Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej, a samo jej wnętrze jest modernizowane w celu pomieszczenia 10.000 osób. Wrocław może też pochwalić się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 a w lipcu w naszym mieście powstał Dom Europy - wspólna siedziba regionalnego Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego i Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej.


- Dynamiczny rozwój i międzynarodowy zasięg przedsięwzięć kulturalno-sportowych, które odbywać się będą w naszym regionie i na terenie całej Polski, potęguje zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie zarządzania i organizacji megaimprez – mówi Artur Tomys, Kierownik Projektu, Dyrektor finansowy WSH. Znajomość branżowego języka angielskiego stanowi podstawę zawierania kontaktów biznesowych i pozyskiwania kapitału od sponsorów zagranicznych  – dodaje.


Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu postanowiła wykorzystać możliwości, które otwierają się przez Wrocławiem i wykształcić profesjonalne, specjalistyczne kadry ze znajomością branżowego języka angielskiego, poprzez utworzenie nowej, całkowicie innowacyjnej specjalności „Organizator Megaimprez” na studiach dziennych magisterskich na kierunku Zarządzanie. Specjalność została opracowana przez zespół najlepszych specjalistów, którzy od lat pracują jako menadżerowie mega eventów.

 

Wszystko dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program składa się z 10 całkowicie nowych przedmiotów (m.in. Mega Event Multimedia, Mega Event Marketing, Security Management, Mega Event Scenario Designing). Wykłady i ćwiczenia prowadzone są w języku angielskim przez wybitnych specjalistów – praktyków branżowych  (m.in. Magdalena Piasecka – Prezes Convention Bureau Wroclaw, Krzysztof Celuch – Prezes MPI Poland i Laureat nagrody MPI RISE AWARD „Young Professional Achievement 2010” za największe osiągnięcie w przemyśle spotkań na świecie 2009/2010) oraz wykładowców Wyższej Szkoły Handlowej.

 

Oprócz ciekawych wykładów studenci wyjadą na praktyczne zajęcia do innowacyjnych centrów kongresowych w Barcelonie i Frankfurcie nad Menem. Każdy student na okres studiów otrzyma laptopa ze specjalnym zestawem multimedialnym oraz stałe łącze Internetowe z opłacanym abonamentem w miejscu zamieszkania, gdyż  40% zajęć będzie prowadzona metodą  e-learningową. Rozpocząć studia mogą absolwenci studiów licencjackich i magisterskich z całej Polski, w tym osoby niepełnosprawne.
 

 

 

źródło: www.handlowa.eu

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Centra kongresowe i targowe; Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne