Pobierz ebooka

Pobierz ebooka

Pobierz e-book

Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Jacek Prokopiuk Jacek Prokopiuk Ekspert

Strona główna   /   Artykuły   /   Przyroda w roli głównej, czyli urządzamy oryginalną salę konferencyjną


Przyroda w roli głównej, czyli urządzamy oryginalną salę konferencyjną

Przyroda w roli głównej, czyli urządzamy oryginalną salę konferencyjnąNa zdjęciu: Przyroda w roli głównej, czyli urządzamy oryginalną salę konferencyjną redro

Twoje sale konferencyjne są nowocześnie wyposażone, ale ich wystrojowi brakuje charakteru? Mamy rozwiązanie. Pomyśl o naklejkach ściennych.

Dlaczego słynne firmy mają swoje biura w dużych miastach? Ponieważ dzięki temu zawsze znajdują się w centrum istotnych wydarzeń, szybko nawiązują kontakty z nowymi klientami, a także mogą oferować swoje usługi jak największej grupie ludzi. Z pewnością jednak każdy pracownik, bez względu na to, na jakim szczeblu kariery zawodowej się znajduje, odczuł brak jednej istotny rzeczy – kontaktu z naturą. Znamy jednak prosty sposób, by temu zaradzić. Są to naklejki ścienne.

Nie od dziś wiadomo, jak istotny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowie fizyczne, ma spędzanie czasu na łonie natury. Zapach świeżego powietrza i kojąca moc zieleni sprawiają, że regenerujemy się o wiele bardziej efektywnie niż w najlepszym salonie SPA. Właśnie dlatego coraz więcej architektów uwzględnia w swoich projektach zielone dziedzińce lub wprowadza elementy natury wprost do biur. Idąc tym tropem, mamy dla Was oryginalną propozycję na udekorowanie sali konferencyjnej w zgodzie z najnowszymi trendami. Co nam będzie potrzebne, by stworzyć zachwycająca przestrzeń, w której będą kiełkować najlepsze pomysły? Naklejki ścienne z motywem przyrody.

Graj w zielone!

Gdy myślimy o przestrzeniach biurowych, jakie wnętrza przychodzą nam do głowy jako pierwsze? Zazwyczaj banalnie urządzone sale w monochromatycznych odcieniach. Dominuje biel, czerń i wszelkie możliwe warianty szarości. Coraz więcej firm odchodzi od takich rozwiązań, jednak wciąż nie uwolniliśmy się od takich aranżacji. Podobnie prezentują się także sale konferencyjne – miejsca, które powinny sprzyjać przecież kreatywności i rozwojowi. Puste pomieszczenie ze stołem i kompletem krzeseł jedyne, co może w nas wywołać, to poczucie znudzenia.  Właśnie dlatego mówimy stanowcze "nie" nijakim stylizacjom. Tym bardziej, że istnieje dziecinnie prosty i szybki sposób na to, by zwykłe pomieszczenie przeistoczyć o ożywczą oazę zieleni. Potrzebne nam będą jedynie naklejki z wizerunkami zielonej przyrody. Takie przedstawienie na ścianie nie tylko ożywi pokój. Sprawi także, że całkowicie zapomnimy o tym, co znajduje się za oknami – ruchliwe ulice i gwarne miasto. Taka sala konferencyjna stanie się oderwaną od rzeczywistości kapsułą, w której panują idealne warunki do kreatywnej pracy.     

Redro – naklejki

Odważne tropiki

Bardzo popularnym trendem w biurowych przestrzeniach jest tzw. green wall, czyli rosnący pionowo ogród, który tworzy zwartą ścianę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być dosłownie otoczeni przyrodą, która znajduje się na wyciągnięcie ręki. Taki pomysł jest spektakularny, ale wymaga pracy i późniejszej troski o zasadzoną zieleń. Proponujemy więc prostszą alternatywę, która pozwoli nam się cieszyć równie imponującym efektem. Będą to naklejki przedstawiające puszysty, zielony mech lub bujną, tropikalną roślinność. Postawmy na soczyście zielone liście palm, monstery i paproci. Niech tworzą gęstą sieć roślin, dając rezultat podobny do wspomnianej przed chwilą green wall. To z pewnością nietypowy pomysł na dekorację sali konferencyjnej, ale nie od dziś wiadomo, że warto wytyczać nowe szlaki, by osiągnąć coś dobrego. Bez wątpienia taka przestrzeń będzie miłą odskocznią od typowych, monotonnych biurowych przestrzeni. Możemy pójść o krok dalej. Jeśli dysponujemy wystarczająco dużym metrażem, do wystroju wprowadźmy także prawdziwe rośliny doniczkowe w rozmiarze XXL. Fikusy, palmy, monstery, a nawet drzewka cytrusowe dadzą nam spektakularny efekt.     

Zieleń z Twojej okolicy

Słynne metropolie obok sięgających chmur wieżowców mają także urokliwe zakątki, w których można się zrelaksować. W przypadku Nowego Jorku jest to z pewnością Central Park, w przypadku Londynu Hyde Park, a w Vancouver Stanley Park. W Polsce również znajdziemy takie miejsca i właśnie one mogą się stać znakomitym źródłem inspiracji do stworzenia oryginalnej sali konferencyjnej. Naklejki personalizowane, przedstawiające dokładnie taki widok, jaki chcemy, są na wyciągnięcie naszej ręki. Wystarczy, że złożymy zamówienie w sklepie, który specjalizuje się w takich właśnie realizacjach. Krakowskie Planty, warszawskie Łazienki, a może wrocławski Ogród Japoński? Możliwości są wprost nieograniczone. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko wprowadzenie namiastki natury do zamkniętej przestrzeni. To także doskonały sposób, by pokazać, że firma nie istnieje w oderwaniu od otoczenia i identyfikuje się z miastem, którego jest integralną częścią.  

redro.pl

Naklejki są bardzo proste i szybkie w aplikacji. Specjaliści wykonają montaż w oka mgnieniu, a dzięki samoprzylepnym materiałom nie potrzebujemy pędzli i klejów, które wymagałyby tego, by dodatkowo zabezpieczyć salę przed ewentualnym zabrudzeniem. Metamorfoza pójdzie jak z płatka, a my zyskamy spektakularną salę konferencyjną, która zagwarantuje nam niejedno owocne spotkanie.

Redro