Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Relacja V Studencka Konferencja Naukowa IMEX-MPI Future Leaders Forum


26.04.2010

Za nami V Studencka Konferencja Naukowa IMEX-MPI Future Leaders Forum, na którą do Warszawy licznie zjechali studenci z największych polskich miast; m.in. Krakowa, Szczecina, Wrocławia i Katowic. Wykłady poprowadzić mieli goście zagraniczni, którym niestety unoszący się nad Europą osad wulkaniczny uniemożliwił przybycie na miejsce.

Pomimo przeciwności losu, konferencja odbyła się w wyznaczonym terminie.
Organizatorom wulkan na Islandii okazał się niestraszny. W pył natomiast obróciły sie wątpliwości uczestników, którzy obawiali się odwołania projektu z uwagi na zamknięcie przestrzeni powietrznej, a co za tym idzie - fizyczną nieobecność prelegentów.

FLF przebiegło w myśl zasady – wszystko jest możliwe – o której kilkakrotnie wspominał jeden z prowadzących.
Jak w przypadku wielu konferencji na całym świecie, planowanych w okresie wstrzymania ruchu powietrznego, również ta po części przemieniła się w telekonferencję. Bez najmniejszych problemów technicznych udało się nawiązać połączenie ze wszystkimi wykładowcami.

Założenia i historię Forum Przyszłych Liderów przybliżył Tom Hulton, Dyrektor ds. Międzynarodowych IMEX.

Tom opowiedział również o kierunkach rozwoju w branży i podkreślił cechy jakimi powinien być obdarzony lider.

Wzorem do naśladowania dla wielu młodych ludzi stała się Maria Jacobssen, Kierownik ds. Oddziałów, Meeting Professionals International, która mimo swojego młodego wieku osiągnęła znaczący sukces. Maria przedstawiła ścieżkę kariery, jaką ona przebyła, demonstrując jednocześnie, że każdy swoją przyszłość trzyma we własnych rękach. Maria wspomniała również o relacjach pomiędzy mentorem a protegowanym, a także o tym, co robić

a czego się wystrzegać, starając się o pracę.

Jak zrobić karierę w hotelarstwie i na czym polega praca w hotelu opowiedział Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

w Radisson Blu Hotel Krakow – Wojciech Liszka. Wojtek zdradził tajniki pracy hotelarza, podpowiadając jednocześnie jaką drogę należy obrać by dojść do wyznaczonego celu.

Jurriaen Sleijster, Wiceprezes MCI Headquarters dał studentom kolejne wskazówki by ich przyszłość stała się jeszcze jaśniejsza. Jurriaen przedstawił możliwości pracy w przemyśle spotkań, zaznaczając jej plusy i minusy. Pokazał również jak, z praktycznego punktu widzenia, kształtuje się kariera.

Nieco inny aspekt branży zademonstrował Ruud Janssen, Dyrektor Zarządzający & Właściciel TNOC. Ruud skupił się przede wszystkim na możliwościach technologicznych. Skonfrontował spotkania twarzą w twarz ze spotkaniami online, skupiając się na tych drugich - alternatywnych formach.

Perspektywę planisty spotkań ukazała słuchaczom Elżbieta Czarnocka, Szef ds. Zakupów Pionu Komercyjnego

w Polpharma. Ela, rozpoczynając od przedstawienia drogi jaką przebyła, przybliżyła obowiązki i kompetencje planisty. Podpowiedziała również jakie cechy charakterologiczne powinien posiadać przyszły meeting planner.

O pracy w Convention Bureau opowiedział Krzysztof Celuch, Kierownik Convention Bureau of Poland Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Także studenci nie pozostali jedynie biernymi słuchaczami. Wzięli oni udział w konkursie - IMEX University Challenge, w którym główną nagrodą jest wyjazd na Targi IMEX do Frankfrutu, a także dalsza rywalizacja

z możliwością wyjazdu na Kongres do Kanady.

FLF to przedsięwzięcie, które ma na celu uświadomić młodych ludzi – przyszłych liderów, na czym polega praca w branży spotkań, jakie cechy należy w sobie wykształcić, żeby móc ubiegać się o daną posadę i jaką drogę najlepiej obrać aby osiągnąć wymarzony sukces.

Kolejna edycja Forum dla Przyszłych liderów odbędzie się w marcu 2011 roku.
 

 

autor: Paulina Król


 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne