Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Światowa Konferencja Klimatyczna ONZ w roku 2018 ponownie w Polsce

21.11.2016

Polska została wybrana na organizatora 24 sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu, która odbędzie się w dniach 5-16.11. 2018 r. To już trzecie tego typu prestiżowe wyróżnienie dla naszego kraju.


 

Decyzja o przyznaniu Polsce organizacji szczytu została podjęta na tegorocznym spotkaniu, które odbyło się w dniach 7-18 listopada br. w Marrakeszu. Jak skomentował ten wybór przemawiający na spotkaniu minister środowiska Jan Szyszko, jest to wyraz aprobaty środowiska międzynarodowego dla wykonania przez Polskę redukcji emisji dwutlenku węgla aż o 32 proc., przy zakładanym spadku o 6 proc.

 

 

Konferencje klimatyczne ONZ to coroczne spotkania, podczas których negocjuje się zakres światowych działań na rzecz globalnej polityki klimatycznej. Tym istotniejszy jest fakt, że nasz kraj już po raz trzeci będzie organizatorem takiego szczytu. Przypomnijmy, że konferencje te odbywały się w Polsce na terenie Centrum Kongresowego Międzynarodowych Targów Poznańskich (2008 r.) oraz na Stadionie Narodowym w Warszawie (2013 r.).

 

 

Jak zwrócił uwagę komisarz Unii Europejskiej ds. działań w dziedzinie klimatu i energii Miguel Arias Canete, szczyt w roku 2018 będzie szczególnie istotny dla globalnego porozumienia klimatycznego. Zdaniem komisarza to dobrze, że gospodarzem będzie właśnie Polska, gdyż na spotkaniu tym zapadną decyzje dotyczące szczegółowego wdrożenia porozumienia paryskiego, które będzie obowiązywało od 2020 roku.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne