Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

W Klekotkach powstaje nowe SPA

młyn klekotki

20.01.2011

Hotel Młyn Klekotki resort & spa na Warmii to przykład ciekawego połączenia tradycji z nowoczesnością. Na potrzebę hotelu zaadaptowano kompleks zabudowań XVII-wiecznego młyna. W tym roku zostanie on uzupełniony o nowe centrum odnowy biologicznej, które powstaje w budynku przeniesionej i zrekonstruowanej stodoły.

 

 

W 2011 roku resort w młynie zostanie rozbudowany, a oferta zabiegów spa poszerzona. Inwestycja ma na celu zainteresowanie hotelem w Klekotkach wymagających klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie. Nowoczesne i eleganckie wnętrza, unikalna, jak na polskie warunki, bogata propozycja zabiegów, zgodna z obecnymi trendami SPA&Wellness, to odpowiedź na ich potrzeby. Projekt nowego spa w Klekotkach przygotowała pracownia architektoniczna Marka Rytycha. Mając na uwadze historyczny charakter kompleksu hotelowego zdecydowano, że powstający budynek nie będzie całkowicie nowym obiektem.

Wieloetapowa inwestycja zakłada dostosowanie na potrzeby nowego spa drewnianej stodoły, przeniesionej z miejscowości Niebrzydowo. Budynek został wkomponowany w skarpę schodzącą do rzeki. Wewnątrz zrekonstruowanego budynku stodoły powstanie nowe, ekskluzywne spa.

 

W nowym Spa znajdzie się sześć pomieszczeń zabiegowych o powierzchni min. 35m2, recepcja z małą gastronomią, szatnia, reprezentacyjna przestrzeń wypoczynku oraz pomieszczenia zaplecza technicznego. Każde pomieszczenie spa będzie posiadało własną garderobę oraz łazienkę, a także osobną przestrzeń do wypoczynku. Oddanie do użytku oraz uroczyste otwarcie nowego obiektu planowane jest na koniec 2011 roku.

Hotel Młyn Klekotki resort & spa powstał w miejscu dawnego majątku młyńskiego w Klekotkach. Pomysłodawcą adaptacji młyna był jego obecny właściciel, Zbigniew Tyszko. Zapomniany kompleks XVII-wiecznych zabudowań przekształcono z powodzeniem w nowoczesny, ekskluzywny hotel. Podczas przebudowy starano się wyeksponować najciekawsze elementy starej architektury, aby zachować wyjątkową atmosferę miejsca. Winiarnię, na przykład, umieszczono w odrestaurowanych podziemiach hotelu. To jedno z wielu pomieszczeń o niepowtarzalnym klimacie. W przytulnej sali kominkowej zachowano piękny, belkowany sufit. Restaurację oraz bar ulokowano w budynku dawnej stajni. Obok niej mieści się przeszklony, przestronny ogród zimowy z podłogą wykładaną ręcznie formowanymi, glinianymi kaflami.
 

 

źródło: www.hotelmlynklekotki.pl (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne