Pobierz ebooka

Pobierz ebooka

Pobierz e-book

Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Jacek Prokopiuk Jacek Prokopiuk Ekspert

Strona główna   /   Artykuły   /   Zapowiedź: 22-24.04 Meetings Week Poland 2020


Zapowiedź: 22-24.04 Meetings Week Poland 2020

Zapowiedź: 22-24.04 Meetings Week Poland 2020

To wydarzenie na stale zagościło w kalendarzach branży spotkań. Ósma edycja Meetings Week Poland odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w salach konferencyjnych Pałacu Kultury i Nauki. Znamy już program i tematy przewodnie wydarzenia, które platforma konferencje.pl objęła patronatem medialnym.

Jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych jak co roku zgromadzi przedstawicieli firm, instytucji i stowarzyszeń zawodowych odpowiedzialnych za planowanie eventów, zakupy usług dla podróży i spotkań służbowych, pracowników obiektów konferencyjnych, samorządowców czy dziennikarzy.

Uczestnictwo w Meetings Week Poland daje możliwość wymiany opinii i poznania oraz propagowania dobrych praktyk przy realizacji konferencji, kongresów i eventów. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badań oraz podkreślony wpływ ekonomiczny organizowanych wydarzeń na gospodarkę kraju, a także trendy w rozwoju i promocji turystyki biznesowej. Jest to też szczególna okazja do podwyższenia swoich kompetencji zawodowych, spotkania z praktykami branży MICE i poszerzenia sieci kontaktów.

Meetings Week Poland 2020 konferencja

Nie przypadkiem Meetings Week Poland 2020 gościć będzie w Pałacu Kultury i Nauki PKiN. W tym roku przypada 20. rocznica pierwszego krajowego wydarzenia dla przemysłu spotkań - Gali Ambasadorów Polskich oraz Forum Turystyki Biznesowej - które odbyły się właśnie w Pałacu.

Tematy poruszane podczas MWP 2020 będą jednak jak najbardziej aktualne: branża spotkań a "zero waste", kodeks dobrych praktyk, bezpieczeństwo i ochrona w przemyśle spotkań, zrównoważone modele działania.

Program Meetings Week Poland przewiduje szeroki zakres zagadnień:

  • 22 kwietnia - Turystyka spotkań w Polsce. Nowe perspektywy? (Organizator: The Warsaw Voice)

Wydarzenie otworzy konferencja z cyklu Poland Meetings Destination. Zaproszeni eksperci będą rozmawiać o przemyśle spotkań jako bardzo dochodowym i dynamicznym sektorze turystyki. Korzyści policzalne (1% PKB oraz  170 tysięcy miejsc prac) i niepoliczalne (rola edukacyjna i zarazem promocyjna branży) skłaniają do refleksji nad tym, w którym kierunku będzie się rozwijać turystyka spotkań? Goście spróbują także odpowiedzieć na pytanie, czy pojawią się nowe środki i narzędzia służące rozwojowi sektora MICE, jakie zmiany w branży przewidują w najbliższym czasie, a na jakie będzie trzeba poczekać?

  • 22 kwietnia - Kodeks Dobrych Praktyk - Branża Eventowa tworzy zasady etycznej współpracy (Organizator: SBE)

Ta część konferencji poświęcona zostanie ogłoszonemu w 2016 r. Kodeksowi Dobrych Praktyk Branży Eventowej, którego sygnatariuszami zostali członkowie Rady Etyki jako reprezentanci branży spotkań. Będzie to okazja do odnowy lub zmiany wytycznych w nim zawartych, dzięki współpracy i otwartego dialogu pomiędzy agencjami eventowymi, dostawcami i lokalizacjami.

  • 23 kwietnia - Zrównoważone modele działania przemysłu spotkań (Organizator: SKKP)

Do udziału w konferencji poświęconej idei zrównoważonego rozwoju w branży spotkań zaproszeni zostali uznani eksperci z Global Destination Sustainable Index oraz BestCities Global Alliance. Uczestnikom wydarzenia zaprezentują aktualne modele działania zrównoważonych miast, obiektów i firm, jak również interesujące case studies dotyczące realizacji eventów. Na zebranych czeka nowość - sesja round table - Business Exchange, podczas której przedstawiciele obiektów wymienią się informacjami o krajowych kongresach i konferencjach.

  • 23 kwietnia - Warszawski Klub Ambasadora Kongresów (Organizator: WOT, WCB, SKKP)

Warszawski Klub Ambasadora Kongresów jest projektem wsparcia lokalnego świata nauki i stowarzyszeń branżowych w pozyskiwaniu do stolicy istotnych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu. Działania Klubu powołanego przez Warsaw Convention Bureau WOT i SKKP koncentrują się wokół spotkań networkingowo-informacyjnych, na których aktualnym i potencjalnym ambasadorom kongresów przekazywane będą informacje o możliwym wsparciu, także merytorycznym, ze strony warszawskiego convention i jego partnerów.

  • 23 kwietnia - Spotkanie Poland Convention Bureau POT z regionalnymi i lokalnymi Convention Bureaux

Nadrzędnym celem spotkania będzie zaplanowanie wspólnych działań oraz współpracy na najbliższy rok podczas targów branżowych czy prezentacji. Poruszone zostaną kwestie przygotowywania kolejnych edycji Raportu „Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce” oraz aktywności w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich i Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań. Spotkanie ma charakter zamknięty. Nowe podmioty i miasta zainteresowane udziałem proszone są o kontakt pod adresem: polandcb@pot.gov.pl.

  • 24 kwietnia - Bezpieczeństwo i ochrona w branży spotkań (Organizator: MPI Poland Chapter)

MPI Poland Chapter właśnie wydało opracowanie "Bezpieczeństwo i ochrona w branży eventowej - przewodnik po najlepszych praktykach w planowaniu spotkań i wydarzeń". Publikacja jest punktem wyjścia dla konferencji poświęconej zagadnieniom związanym ze skutecznym zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony wszelkiego rodzaju spotkań i wydarzeń. Zaproszeni do dyskusji eksperci podzielą się swoją wiedzą, narzędziami, doświadczeniami i spostrzeżeniami.

  • 24 kwietnia - IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum (Organizator: SGTiH Vistula)

Spotkanie organizowane przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie skierowane jest do studentów, którzy planują związać swoją przyszłość zawodową z rynkiem spotkań. Interesujące prelekcje praktyków branży, networking oraz sesja Round-Table Discussion - to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w Future Leaders Forum. W tej części wydarzenia odbędzie się także konkurs IMEX UniversityChallenge, w którym nagrodą dla zwycięzców każdego z 6 półfinałów University Challenge jest udział w największych europejskich targach przemysłu spotkań IMEX we Frankfurcie i zaprezentowanie na nich swoich projektów.

  • 24 kwietnia - MP Power Awards®  (Organizator: MeetingPlanner.pl)

Podczas gali MP Power Awards - jak co roku - wyróżnione zostaną najlepsze eventy, obiekty z największym potencjałem eventowym, eventowe produkty roku oraz uhonorowane osobistości branży. Tego wieczoru poznamy również Kreatywnego Roku Branży Eventowej oraz Odkrycie Roku MPI Poland. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Muzeum Polin w Warszawie.

Meetings Week Poland konferencja

Rejestracja uczestników MWP 2020 rozpocznie się 1 lutego br. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Organizatora.