Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zielone podróże służbowe


30.06.2010

Jeden na ośmiu turystów biznesowych wybiera hotel, który wprowadził elementy polityki zrównoważonego rozwoju – tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez National Business Travel Association.

 

 


Dobrą wiadomością z obszaru zielonych podróży służbowych jest to, że wielu zwolenników zrównoważonego rozwoju – biura turystyczne, hotelarze, obiekty, firmy cateringowe, transportowe, wystawy, sprzedawcy i inni, przeznacza środki na przyjazne dla środowiska hotele i  konferencje, już od dłuższego czasu.

”Uczniowie zrównoważonego rozwoju” spotykają się rokrocznie na konferencji Green Meeting ndustry Council (GMIC) w Denver, gdzie zagłębiają się w temat zrównoważonych praktyk w obszarze podróży służbowych.

Jeszcze lepszą wiadomością jest fakt, że wiele pomysłów z omawianej sfery zostało uznanych za godne uwagi przez podróżujących biznesowo.

Pomysły zielonych hoteli


Standardem w hotelach stały się już ręczniki i pościel wielokrotnego użycia, kosze, umożliwiające sortowanie śmieci, a także opcja zapisania i wypisania się z codziennego otrzymywania gazet.

Czego zatem turyści biznesowi mogą się jeszcze spodziewać?
Kolejne będą elementy oszczędzania energii, które mogą być obsługiwane zarówno przez obsługę jak i automatycznie – twierdzi Julie Klien, Dyrektor ds. środowiska w RockResorts.
Wśród przykładów można wymienić np. termostaty, czujniki i liczniki do wyłączania ogrzewania, chłodzenia i systemów oświetleniowych.

Vail Resort,
do którego należy Rockresorts – objęła inicjatywą zrównoważonego rozwoju wszystkie swoje obiekty. W hotelach zainstalowano system niskiego przepływu wody użytkowej, wszystkie kosmetyki są naturalne, klucze do pokoi wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku, a środki czyszczące są nietoksyczne.

Duże sieci hotelowe również wspierają zielone podróże służbowe. Przykładem może być Starwood Resorts, który w ostatnim czasie stworzył przewodnik zrównoważonego rozwoju na rok 2011 dla hoteli w Ameryce Północnej. Starwood zdefiniował niektóre z najlepszych praktyk dla spotkań i eventów – od przygotowania specjalnego menu i alternatywy dla butelek z wodą po energooszczędne elektroniczne nośniki video (digital signage) i rośliny doniczkowe zamiast świeżych, ciętych kwiatów.

Inicjatywy zrównoważonego rozwoju dla turystów biznesowych

Po zameldowaniu się w zielonym hotelu, czas na zieloną konferencję. Czego turyści biznesowi powinni się spodziewać?

Subtelne zmiany mogą mieć znaczący wpływ:

     1.    Żywność pozyskiwana z lokalnych źródeł
     2.    Zachęcenie do zaprzestania korzystania z wody butelkowanej
     3.    Dostarczenie resztek do banku żywności
     4.    Kompostowanie odpadów spożywczych
     5.    Recykling śmieci
     6.    Drukowanie materiałów na papierze z odzysku
     7.    Wybierania prezentów przyjaznych środowisku
     8.    Projektowanie oznakowania wielokrotnego użytku
     9.    Używanie energooszczędnego sprzętu konferencyjnego
   10.    Korzystanie z transportu publicznego

Firma Oracle zaadaptowała praktyki zrównoważonego biznesu dla działań z zakresu event marketingu na corocznej konferencji  - Oracle OpenWorld Conference.
W 2009 podejście Oracle’a pozwoliło zaoszczędzić ponad 800 tyś dolarów na zastosowaniu materiałów wielokrotnego użytku.

Kto ma wpływ na zrównoważony rozwój?

Ponad trzy czwarte z tych, którzy planują spotkania w Europie, Azji i na Środkowym Wschodzie rozważa użycie wyżej wymienionych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju w swoich programach.  Blisko dwie trzecie planerów spotkań w Stanach i Kanadzie ma podobne zamiary.
Tak wynika z raportu FutureWatch 2010 przeprowadzonego przez Meeting Professionals International (MPI).

Kiedy tak wiele kroków zostało podjętych by zredukować ogólne wydatki, a przedstawiciele przemysłu coraz częściej wybierają odnawialne produkty, dyskusja na temat odpowiedzialnego zaangażowania biznesu podczas spotkań i eventów będzie z pewnością się rozwijała.

Być może następnymi, którzy zdecydują się zastosować do zasad odpowiedzialnego biznesu będą centra konferencyjne i kongresowe. Wielu organizatorów imprez z USA na konferencji GMIC wyraziło swoją opinię w tym temacie i przyznało, że obiekty kongresowe powinny stać się bardziej elastyczne, jeśli chodzi o możliwości recyklingu i catering.
 

 


Autorem jest Rob Hard, wolny strzelec z Chicago, pisarz podróżnik, fascynat turystyki biznesowej,  redaktor www.BusinessTravelDestinations.com i działu event planning na stronie About.com. Rob test również założycielem RH Communications. Inc. – firmy świadczącej usługi marketingowe.

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne