Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   Zyskaj kompetencje event managera - rusza Akademia SKKP Online


Zyskaj kompetencje event managera - rusza Akademia SKKP Online

Zyskaj kompetencje event managera - rusza Akademia SKKP OnlineNa zdjęciu: Akademia SKKP Online "Zarządzanie w branży MICE"

"Zarządzanie w branży MICE" - pod tym hasłem w kwietniu uruchomiony zostanie cykl szkoleń, których organizatorem jest Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Zajęcia odbędą się poprzez platformę edukacyjną, a udział w nich jest bezpłatny.

Najnowszy projekt edukacyjny SKKP skierowany jest do osób zainteresowanych pozyskaniem kwalifikacji event managera, jak również studentów, absolwentów i osób bezrobotnych, które są zainteresowane powrotem na rynek pracy, oraz młodych kadr i pracowników z sektora turystycznego.

Szkolenia zostały podzielone na 10 kursów. Każdy składa się z części teoretycznej - w formie półtoragodzinnego nagrania, oraz praktycznej - godzinnego warsztatu. Organizatorzy zadbali o to, aby przygotowane moduły wraz z raportami i opracowaniami, do których uczestnicy będą mieć dostęp na platformie, tworzyły kompendium wiedzy o branży MICE. Co ważne, podejmowane na kursach tematy uwzględniają realia pracy podczas ograniczeń związanych z pandemią. W zależności od potrzeb i preferencji, każdy kurs może być realizowany oddzielnie lub w pakiecie. Anna Górska, Kierownik Projektu, uważa, że wiedza w formie szkoleń w przestrzeni wirtualnej, dostępna na życzenie i w dowolnym czasie pozwoli każdemu w swobodny sposób z niej korzystać, a pandemia udowodniła, że edukacja w formie e-learningu jest obecnie pożądana i popularna.

Zajęcia prowadzą eksperci-praktycy - członkowie SKKP, którzy w branży spotkań działają co najmniej dekady.

Uczestnicy cyklu "Zarządzanie w branży MICE" zapoznają się z następującymi tematami:

1. Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii
2. Wydarzenia wirtualne i hybrydowe
3. Nowe technologie i cyfryzacja w sektorze MICE
4. Bezpieczeństwo organizacji wydarzeń post COVID-19
5. Światowe trendy w organizacji wydarzeń
6. Networking biznesowy w nowej normalności
7. Komunikacja marketingowa, PR i media społecznościowe
8. Profesjonalna organizacja wydarzeń post COVID-19
9. Etapy i nowe kryteria pozyskiwania wydarzeń sektora MICE
10. Charakterystyka zawodu „event managera” i nowe perspektywy. Rynek pracy w branży MICE.

Projekt jest dofinansowany z Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i trwa od kwietnia do końca listopada bieżącego roku. Zainteresowani udziałem po uzyskaniu kodu aktywacji uzyskają dostęp do platformy online z materiałami. Po ukończeniu kursów ich uczestnicy przystępują do testu kompetencyjnego, a po jego pomyślnym zdaniu otrzymają certyfikaty.